Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Leandro Favio hayatını kaybetti

Leandro Favio hayatını kaybetti
7 Kasım 2012

Arjantinli yönetmen, oyuncu ve şarkıcı Leandro Favio hayatını kaybetti.

Arjantinli yönetmen Favio, yaşama veda etti. Arjantin Ulusal Film Enstitüsü Sözcüsü Susan Casais, Favio'nun kronik rahatsızlıkları nedeniyle 74 yaşında yaşamını yitirdiğini belirtti.

 

Baladlarıyla, pek çok Latin Amerikalı müzisyenin benimsediği bir müzik türünün oluşmasına katkı sağlayan Favio, aynı zamanda bir film yıldızı ve yönetmendi.

 

Arjantin'de 1950'li ve 1960'lı yıllarda tanınmış bir film yıldızı olan Favio, 1976'da ülkesinde askerlerin darbeyle yönetime gelmesinin ardından Arjantin'den ayrıldı.

 

Demokrasinin yeniden kurulmasının ardından Arjantin'e dönen Favio, bu yıllarda, bir kahraman olarak gördüğü General Domingo Peron'u göklere çıkaran filmlere yönetmenlik yaptı.

 

Ülkede önemli bir kültürel kişilik olarak kabul edilen Favio'nun yönetmenliğini yaptığı son filmi, kendisinin de desteklediği iktidardaki hükümete övgüler içeren ''The Good People'', Arjantin Senatosunda dün akşam ölümü anısına düzenlenen bir etkinlikte gösterildi.

Haber Kaynağı ntvmsnbc

Tüm yorumlar (3)

Avatar
NazgulAdunaphel (Dublör) | 10 Kasım 2012, 18:36

ruhu şad olsun

Cevap Yaz
0
0
Dapoet (Artist) | 8 Kasım 2012, 05:18

Kendisini tanimiyorum fakar allah rahmet eylesin.

Cevap Yaz
0
0
EniGMaTiCo (Dublör) | 7 Kasım 2012, 13:53

sinemacıların siyasi duruşlarını açıkça belli etmesi hoş bir durum değil bence. Hele de iktidar yanlısı yada yalakası olarak onlara hizmet etmesi daha kötü. Neyse, tanımazdım kendisini fakat sinemalar.com'da haber olduğuna göre önemli bir şahsiyetmiş demekki. Allah rahmet eylesin.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz