Sinemalar.com

Artık 'Her Cuma Yeni Sinema'

Artık 'Her Cuma Yeni Sinema'
7 Kasım 2012

Dağıtım sorunu yaşayan, salon bulamayan ya da vizyonda kalamayan Türkiye sineması her Cuma Levent Kültür Merkezi’nde seyirciyle buluşacak.

Genç sinemacılar tarafından kurulan Yeni Sinema Hareketi, 2010’da Ortaköy Feriye Sineması’nda Yeni Sinema Günleri başlığıyla düzenlediği etkinliğin bir benzerini ‘Her Cuma Yeni Sinema’ başlığıyla Levent Kültür Merkezi’nde düzenlemeye hazırlanıyor.

 

Proje kapsamında, dağıtım sorunu yaşayan, salon bulamayan, bulsa da vizyonda kalamayan Türk filmleri Levent Kültür Merkezi’nde izleyicisiyle buluşacak. 9 Kasım Cuma günü başlayacak etkinlikle, Levent Kültür Merkezi Onat Kutlar Sinema Salonu’nun perdeleri her hafta yeni bir Türk filmi gösterimi için açılacak.

 

Her cuma 19.00’da yeni bir Türk filminin gösteriminin yapılacağı etkinlikte, film gösteriminin ardından yönetmen ve film ekibinin katılacağı söyleşiler de gerçekleştirilecek.Aynı film, takip eden haftanın pazartesi, salı, çarşamba ve perşembe günlerinde 14.00 ve 16.30 seanslarında da gösterilecek.

 

9-15 Kasım tarihleri arasında Serkan Acar’ın ‘Aşk ve Devrim’ filminin gösterimiyle başlayacak etkinlik, İlksen Başarır’ın ‘Atlıkarınca’ ve ‘Başka Dilde Aşk’, Seyfi Teoman’ın ‘Bizim Büyük Çaresizliğimiz’, Seren Yüce’nin ‘Çoğunluk’, Özcan Alper’in ‘Gelecek Uzun Sürer’, Aslı Özge’nin ‘Köprüdekiler’, Derviş Zaim’in ‘Gölgeler ve Suretler’, Seyfettin Tokmak’ın ‘Kırık Midyeler’, Dersu Yavuz Altun’un ‘Münferit’, Hakkı Kurtuluş ve Melik Saraçoğlu’nun ‘Orada’ ve Belma Baş’ın ‘Zefir’ isimli filmleriyle devam edecek. Beşiktaş Belediyesi işbirliğiyle gerçekleştirilen proje kapsamında Ocak 2013’e dek 12 Türk filmi izleyiciyle buluşacak.

Haber Kaynağı ntvmsnbc

Tüm yorumlar (7)

Avatar
gunesinem (Amatör) | 11 Kasım 2012, 22:30

İstanbula taşınacağım.

Cevap Yaz
0
0
Ilyada-35 (Artist) | 8 Kasım 2012, 10:21

Film izlemeyi sevenler için çok güzel bir uygulama...

Cevap Yaz
0
1
little-girl-blue (Dublör) | 8 Kasım 2012, 01:16

çok güzel bir uygulama olmakla beraber bir yandan da türk sineması için çok acı bir yanı açığa çıkarıyor. hiçbir yerde tanıtımı olmayan hiçbir salonda gösterime giremeyen çok iyi filmlerimz var ama birçok insan bundan haberdar bile değil. eğer çok iyi bir takipçi değilseniz bu filmlerin adını bile duyamıyorsunuz. ama bunun yanında popüler bir videodan esinlenip çekilen filmler , dünya sinemasından "uyarlamalar" , birbirinin aynı dramlar ülkenin her yerindeki sinemalarda vizyona giriyor ve haftalarca kalıp iyi bir gişe yapıyor. ama asıl izlenmesi gereken filmler gösterime girebilecekleri salon arıyorlar. türk sinemasına asıl destek türkücüden bozma insanlara para kazandırmakla değil gerçek filmlere arka çıkmakla olur.

Cevap Yaz
0
3
robinwilliamshayrani (Dublör) | 10 Kasım 2012, 12:40

bu yorum özcan deniz ve mahsuna girsin..

0
2
Haybedenmadam (Dublör) | 7 Kasım 2012, 23:47

Böyle aktivitelerin hepsi toplanıp neden İstanbulda olur .. :

Cevap Yaz
0
1
VioletHill (Figuran) | 7 Kasım 2012, 22:42

Çok iyi ama keşke Ankarada da olsaydı. Belki de vardır ama benim haberim yoktur böyle bi uygulamadan bilemiyorum.

Cevap Yaz
0
1
Görüşleriniz