Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

2. El Film Festivali Başladı

2. El Film Festivali Başladı
22 Şubat 2013

 

Elemiyoruz, ellemiyoruz’ sloganıyla yola çıkan ve 20- 24 Şubat 2013 tarihleri arasında yedincisi düzenlenen ANKAmall 2. El Film Festivali bu kez ritim konsepti ile sinemaseverlerle buluşuyor.

 

Yedi Notanın Yedincisi!

 

Film başlıklarını yedi nota üzerinden kategorilendiren festivalde; ilk nota DO- Denedin Olmadıysa, ikinci nota RE- Reddettiler Elendiysen, üçüncü nota Mİ- Mantığına İnanmadılarsa, dördüncü nota FA- Farkını Anlamadılarsa, beşinci nota, SOL- Sinemaya Odaklanmak Lazımsa, altıncı nota LA- Lafına Aldırmadılarsa sloganı ile açıklanmıştı. NTV Radyo’nun basın desteği ile düzenlenen festivalde son nota ‘Sİ- Söylediklerini İşitmedilerse’ başlığı ile festival seyircisinin karşısına çıkıyor.

 

Festival Programı Belli Oldu!

 

20 Şubat 2013 tarihinde Bertan Başaran yönetmenliğinde PTT Film yapımcılığında hayata geçirilen Barbaros Erköse- Sensiz Yaşanmaz belgeseli ile perdelerini açacak olan festivalin 2013 programı belli oldu.

 

Festival Programı:

 


KISA FİLM GÖSTERİMLERİ


Staccato Notalarla Fortissimo Sesler I: (20 Şubat Çarşamba 12:00- 13:30)

 

İzmirin Balinaları Yön: Onur Keşaplı,

Elma Suyu Yön: Demet Öztürk,

Nihil Yön: Tuna Esener,

Oyuncak Bebek Fabrikası (Fabrica de Munecas) Yön: Ainhoa Menendez Goyoaga (İspanya),

Göründüğü Gibi Değil Yön: Selin Süar

İşe Alındınız Yön: Yasin Karatekin,

Kayıt Dışı Yön: Tufan Şimşekcan, Ali Yılmaz, Ozan Sihay,

Ağıt Yön: Aydın Ketenağ,

Geriye Ne Kaldı Yön: Adnan Yaylacı

 

Staccato Notalarla Fortissimo Sesler II: (20 Şubat Çarşamba 13:45- 15:15)

 

Seri Çekim Yön: Zeynep Şişman

Yokluktan Eser Kalmadı Yön: Yasin Karatekin

Ego Yön: Tuna Esener,

Apartman Yön: Mustafa Çöçelli,

Mevsim Normalleri Yön: Demet Öztürk, Begüm Özbek,

Damla Damla (Ghatre Ghatre) Yön: Seyid Sacid Musavi (İran),

Kırmızı Perdeler (Les Rideaux Rouges) Yön: Alain Deymier (İspanya, Fransa, Arjantin),

Çürük Yön: Özlem Korçak,

Başka Bir Bahar Yön: Meltem Çolak,

MCMLXXXVII: Yaradılış Yön: Tuna Esener,

 

Staccato Notalarla Fortissimo Sesler III: (21 Şubat Perşembe 12:00- 13:30)

 

Herkes Birarada Yön: Ali Turan Görgü

Qua: Zamanın Başlangıcında (Qua: En el Principio del Tiempo) Yön: Andres Vidal Alarcon (İspanya),

Dördüncü Tekil Şahıs Yön: Ramazan Düzen,

Güneş ve Yaşamak (Sun and Survival) Yön: Alvaro Moro, Oscar Cavaller (İspanya),

DisKo Yön: Yasin Fatih Bayram,

Kayıp Bakışlar (La Mirada Perdida) Yön: Damian Dionisio (Arjantin),

Müezzin Yön: Deniz Özden,

 

Staccato Notalarla Fortissimo Sesler IV: (22 Şubat Cuma 12:00- 13:30)

 

Duvar Yön: Burak Aktürk,

Sıradaki Yalnızlık Yön: Bulut Kırbaş,

Parça Parça Yön: Mine Tezgiden,

Luminaris Yön: Juan Pablo Zaramella (Arjantin),

Görüntü Yön: Sercan Kule,

Durağan (Immovil) Yön: Helio Mira (İspanya),

Zıbın Yön: Funda Kelahmetoğlu,

 

BELGESEL GÖSTERİMLERİ

 

Zamanın Ritmi ve Hayatın Tınısı I: (20 Şubat Çarşamba 15:30- 17:00)

 

Yoldaş ve Kurban: At Yön: Ali Turan Görgü,

Koreliler Yön: Emrah Akçay,

 

Zamanın Ritmi ve Hayatın Tınısı II: (21 Şubat Perşembe 13:45- 15:15)

 

Son Kale Yön: Zuhal Akmeşe,

Ben Artık Okuyorum Yön: Can Koldagüç,

Hala Yön: Veysel Akşahin,

 

Zamanın Ritmi ve Hayatın Tınısı III: (22 Şubat Cuma 13:45- 15:15)

 

18. Gün Yön: Burak Aktürk, Mehmet Yavuz Çakar,

Faili Dewlet Yön: Veysi Altay,

 

Zamanın Ritmi ve Hayatın Tınısı IV: (22 Şubat Cuma 15:30- 17:00)

 

Karadenizde Kadın Yön: Hasan Serdar Dumangöz,

Limonlu Kahve Yön: Medet Dilek

 

DETMOLD ULUSLARARASI KISA FİLM FESTİVALİ İŞBİRLİĞİ

 

ISFF Detmold Seçkisi I: (20 Şubat Çarşamba (17:15- 18:30)

 

Sıkıntı (Noia) Yön: Mauro Folci (İtalya),

1923 aka Cennet (1923 aka Heaven) Yön: Max Hattler (Danimarka, Almanya, Birleşik Krallık),

Sopalamanın Hassas Sanatı (L art Delicat de la Matraque) Yön: Jean-Gabriel Periot (Fransa),

Hayalete Dönüştüğüm Gün (The Day I Turned Into A Ghost) Yön: Ines Christine Geißer, Kirsten Carina Geißer (Almanya),

Görmedim Gerçek Güzelliği Bu Geceye Kadar (True Beauty This Night) Yön: Peter Besson (ABD),

Sezginin Kayıp Kutusu (A Lost and Found Box of Human Sensation) Yön: Martin Wallner, Stefan Leuchtenberg (Almanya),

Büyük Yarış (La Gran Carrera) Yön: Kote Camacho (İspanya),

Hizmetinizdeyiz (Al Servizio Del Cliente) Yön: Beppe Tufarulo (İtalya),

 

ISFF Detmold Seçkisi II: (21 Şubat Perşembe 15:30- 17:00)

 

Nefret Yolları (Paths of Hate) Yön: Damian Nenow (Polonya),

Vahşi Yan (Wild Side) Yön: Noah Nuer (Fransa),

Medyanın Efendileri (The Masters of the Media) Yön: Rogier Klomp (Hollanda),

Egemenliğim Gelsin (Adveniat Regnum Meum) Yön: Stefanie Ernst (Almanya),

Güvenli Bilişim (Trusted Computing) Yön: Benjamin Stephan, Lutz Vogel (Almanya),

Reg Yön: James Pilkington (Birleşik Krallık),

Septimana Yön: Sylvain Cappelletto (Gabon),

Lila Yapım: Broadcast Club (Fransa),

 

ATÖLYELER

 

- Resimlerin Ritmi- V Jing Atölyesi (22 Şubat Cuma 15:00- 17:00)

 

Eğitmen: Karin Balkenhol

 

V Jing, görüntü ve seslerin canlı performansıdır. Atölyede fotoğraf, film, yazı ve desenler; bir ritme göre bütünleştirilerek, karşılaştırılarak yan yana ve üst üste anında değiştirilip kurgulanarak gösterim teknikleri öğretilecektir. Böylece rastlantısal ve planlı sekansları bir araya getirerek müzik eşliğinde kurgulamayı canlı uygulama ile öğrenebilirsiniz. Dilerseniz bir USB bellek ile kendi fotoğraf, film, klip vb. görsellerinizi yanınızda getirerek tamamen özgün bir performans yaratabilirsiniz.

 

Not: Atölye 9 katılımcı ile sınırlıdır. iMac bilgisayarlarda Modul 8 programı kullanılacaktır (cihazlar ve program festival tarafından temin edilecektir).

 

- Serdar Kılıç ile Doğada Hayatta Kalma Yöntemleri (24 Şubat Pazar 13:45- 14:45)

 

NTVde Doğada Tek Başına programını hazırlayan ve sunan Serdar Kılıç katılımcılara tecrübelerini uygulamalı olarak aktaracak.

 

*TersNinja Partisi ve Ağaç Dikme Şenliği hariç tüm etkinlikler ANKAmall’de yapılacaktır.

 

Tüm yorumlar (0)

Avatar
Görüşleriniz