Sinemalar.com

‘Cennet’ Filmine Çin'den Teklif Var!

‘Cennet’ Filmine Çin'den Teklif Var!
18 Şubat 2008

11 Nisan 2008\'de vizyona sunulacak, Biray Dalkıran\'ın ikinci filmi “Cennet”e, Çin\'in önemli yapımcı ve dağıtımcı firmalarından biri olan  Big One Films\'ten teklif geldi.

“Cennet”in Çin\'deki dağıtım haklarına talip olan Big One Films\'in başkanı Shan Dongbing,  Berlin Film Festivali\'nde filmin fragmanını gördüklerini ve çok etkilendiklerini belirtti.

“Cennet”in yapımcısı ve yönetmeni Biray Dalkıran ise, bu gelişme ile ilgili çok heyecanlı olduğunu ve Çin\'den gelen bu teklifi değerlendirdiklerini, filmin Çin\'de de vizyona sunulmasının bir Türk filmi için çok önemli bir gelişme olacağını kaydetti.

Geçen yıl da  Biray Dalkıran\'ın ilk filmi  “Araf”ın dvd hakları,  bir Amerikan film şirketi olan Pathfinder Pictures\' a satılmış ve  böylelikle "Araf" Türkiye\'den Amerika\'ya satılan ilk Türk filmi olma unvanını kazanmıştı.

Haber Kaynağı sinemalar.com

Tüm yorumlar (8)

Avatar
disqotech (Profesyonel) | 20 Ağustos 2010, 06:05

gerçekten güzel bir haber, haber için tebrikler ve teşekkürler.

Cevap Yaz
0
0
panoroma (Artist) | 27 Şubat 2008, 18:45

gercekten harıka bır haber umarım sınemalarımızı daha basarılı yerlerde goruruz ve bızler ıcın son derece ıyı bır gelısme olacak

Cevap Yaz
0
0
rhmxgirl (Dublör) | 20 Şubat 2008, 19:55

hayırlısı olsun ne diyelim umarım türk yapıtları sadece sinema değil her konuda ismini duyurmada daha da ilerler...

Cevap Yaz
0
0
sermen (Figuran) | 19 Şubat 2008, 16:35

bu tarz haberleri duymak gerçekten sevindirici, hepimiz biliyoruzki imkanların elverdiğince en iyi işler yapılmakta... umudum imkanların dahada artarak ses getiren yapımlarımızın artmasına olanak sağlanması...

Cevap Yaz
0
0
omermemo (Dublör) | 19 Şubat 2008, 16:31

gerçekten türk yapımları dünyanın her köşesinde bulunabilir artık bunun olacağından eminim.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz