Sinemalar.com

Berlinale'den Gezi'ye Destek Mesajı

Berlinale'den Gezi'ye Destek Mesajı
19 Haziran 2013

Berlin Uluslararası Film Festivali, Facebook sayfasından Başbakan Erdoğan'a ifade özgürlüğü mesajı gönderdi.

 

Berlin Uluslararası Film Festivali yönetimi, resmi Facebook sayfasından Türkiye'deki eylemlere dair bir mesaj yayınladı. "Türkiye'deki güncel olaylara dair" başlıklı yazıda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a çağrıda bulunan festival yönetimi, "Türkiye Başbakanı ifade ve toplanma özgürlüğünü temel demokratik haklar olarak tanımalıdır. Kültürel, sosyal ve siyasi anlaşmazlıklar üzerine sadece açık diyalog bir toplumun ilerlemesini ve barışçıl çözümler bulmasını sağlayabilir," ifadesini kullandı.

 

Berlinale mesajını, Friedrich Schiller'in 1795 tarihli "İnsanın Estetik Terbiyesi Üzerine Mektuplar"ından bir cümleyle bitirdi: "...çünkü sanat özgürlükten doğar..."

 

ntvmsnbc

Haber Kaynağı ntvmsnbc

Popüler Yorumlar

VolkanT (Profesyonel) | 19 Haziran 2013, 19:42

çünkü sanat özgürlükten doğar. Katılıyorum .

1
4
Casualwatcher (Dublör) | 20 Haziran 2013, 02:43

Göz çıkaran Türk polisini savunmayı daha ne kadar sürdüreceksin? Sen de mi destekliyorsun milletin kafatasını kırıp, gözlerini çıkarmalarını? Ağacı koruyanların çadırları yakılıp biber gazı sıkılıyorsa, daha sonra bunu protesto eden halka bunun on katı biber gazı sıkılıp, gözlerini dahi kaybeden, polis kurşunuyla ölen insanlar oluyorsa bırakın insanlar da bu iğrenç sadizme karşı yakıp yıksınlar. Haklarıdır!

1
4

Tüm yorumlar (1)

Avatar
VolkanT (Profesyonel) | 19 Haziran 2013, 19:42

çünkü sanat özgürlükten doğar. Katılıyorum .

Cevap Yaz
1
4
Görüşleriniz