‘10.000 B.C.’nin Yepyeni Fragmanı

21.02.2008 12:43
‘10.000 B.C.’nin Yepyeni Fragmanı

Yönetmen Roland Emmerich kehanet ve tanrıların hüküm sürdüğü, ruhların  etrafta kol gezdiği, güçlü mamutların toprağı sarstığı mitolojik bir dönemde geçen, müthiş bir destansı serüvenle sinemaseverlerin karşısına geçmeye hazırlanıyor.

Uzak bir dağ kabilesinde, genç avcı D’Leh (Steven Strait) kalbinin kraliçesini bulmuştur: Güzel Evolet (Camilla Belle). Gizemli bir savaşçı grup, köyünü yağmalayıp, Evolet’i kaçırınca, D’Leh sevdiği kadını kurtarmak için savaşçıların peşinden dünyanın öbür ucuna kadar gitmek üzere küçük bir avcı grubuna önderlik etmek zorunda kalır.

Kaderin rüzgarına kapılan bu zoraki savaşçı-avcı grup, kılıç dişli kaplanlar ve tarih öncesi yırtıcılarıyla mücadele eder; kahramanca yolculuklarının sonunda bir Kayıp Uygarlığı ortaya çıkarırlar. Nihai kaderlerinde dev piramitlerin gökyüzüne uzandığı, hayalgücünün ötesinde bir imparatorluk vardır. Burada D’Leh’inin halkını zorla köleleştiren güçlü bir tanrıyla karşı karşıya gelecektirler.

Kurtuluş Günü” ve “Yarından Sonra” filmlerinin yönetmeni Roland Emmerich’in yeni  filmi “10,000 B.C. / M.Ö. 10.000”, 7 Mart 2008’de vizyona giriyor. Merakla beklenen bu müthiş macera filminin, nefesleri kesen yepyeni fragmanı, Sinemalar.com ayrıcalığıyla fragman sayfasında yayında.