Sinemalar.com

Mustafa Sandal Uçaklar İçin Stüdyoya Girdi

23 Temmuz 2013

23 Ağustos’ta vizyona girecek olan Disney’in ‘Uçaklar’ filminde ünlü sanatçı MUSTAFA SANDAL, gözü yükseklerde olan Dusty isimli uçağa sesiyle hayat veriyor.

 

Ünlü sanatçı Mustafa Sandal, Disney’in 23 Ağustos’ta vizyona girecek olan animasyon harikası “Uçaklar” (Planes) filminin seslendirmesi için stüdyoya girdi. Sandal, filmde şampiyon olma hayali kuran ama yükseklik korkusuna sahip Dusty isimli uçağı seslendiriyor.

 

Mustafa Sandal seslendirme deneyimi ile ilgili “Bir animasyon filminde seslendirme yapmak yıllardır hayalini kurduğum bir şeydi. Benim gibi macera peşinde koşmayı seven Dusty’i seslendirmek çok eğlenceli bir süreç oldu. İlk deneyimimde Disney gibi sektörün öncüsü bir şirketle çalıştığım için de ayrıca çok mutluyum. Filmin vizyon tarihini dört gözle bekliyorum.” dedi.

 

The Walt Disney Company Türkiye Ülke Müdürü Sinan Ceylan ise konuyla ilgili “Gişe rekorları kıran Arabalar filmlerimizin ardından Uçaklar’ın rengarenk dünyasını çok yakında sinemaseverlerin beğenisine sunmaya hazırlanıyoruz. Filmin ana karakteri Dusty’nin seslendirmesinde Mustafa Sandal gibi yetenekli bir sanatçıyla çalışmış olmaktan da büyük memnuniyet duyuyor, bu işbirliğinin filmimizin başarısına önemli katkılar sağlayacağına inanıyoruz.” dedi. 

 

Uçaklar, 23 Ağustos’ta 3 boyutlu olarak sinemalarda!!!

Arabalar” dünyasının üstünden uçarak gelen, Disney’in aksiyon dolu 3D animasyon komedi macera filmi “Uçaklar”, hava yarışçısı olarak mücadele etme hayalleri kuran kasaba uçağı Dusty’nin hikâyesini konu alıyor. Tam olarak yarışmak için tasarlanmış bir uçak olmayan Dusty aynı zamanda yüksekten de korkmaktadır. Bu yüzden donanma pilotu Skipper’a başvurur. Skipper, Dusty’nin son şampiyon Ripslinger’la boy ölçüşecek seviyeye gelmesine yardım eder. Dusty’nin cesareti, hayal bile edemediği yüksekliklere ulaşmayı amaçlarken büyük bir sınavdan geçer ve bu durum kendisini hayranlıkla izleyenlere uçmak için ilham verir. 

 

“Uçaklar” 23 Ağustos 2013’te sinemalarda ve Disney Digital 3D™ olarak seçkin sinemalarda olacak.

 

Tüm yorumlar (7)

Avatar
SuicideMassacre (Amatör) | 26 Temmuz 2013, 15:15

ARABALAR = Nike, bu nixe

Cevap Yaz
0
0
kk222kk (Amatör) | 24 Temmuz 2013, 01:34

bence fillim cok sahte arabalar filminden hiçbir fark yok keşke ismi arabalar ucak yaşamı falan olsaydı aynı filmi niye başka isimle satıonki kesin bunlar ileride ucakla şimşeğide yarıştırırlar gerci fillm çok iyi olucaktır çünkü bu arabalar işte yemeyin insanları

Cevap Yaz
1
0
Delininteki (Dublör) | 24 Temmuz 2013, 01:16

Umarım Cars gibi kaliteli bir yapım ortaya koymuşlardır ki disneyin kötü bir animasyonunu görmedim zaten :) Seslendirme konusuna gelince neden bu iş profesyonellere bırakılmıyor ? Neden filme illa ki popüler isimler kazandırılmak zorunda! Şimdi söyleyin bana animasyon severler var benim gibi (19y) gençler ve yetişkinler ama büyük ölçüde çocuklara hitap etmiyor mu ? Hangi çocuk bakar kimin seslendirdiğine ?

Cevap Yaz
0
0
temizzkokarca (Dublör) | 23 Temmuz 2013, 19:35

Cars'dan sonra şimdi de Planes :)) Güzel olacak

Cevap Yaz
0
3
ebseytepe (Amatör) | 23 Temmuz 2013, 15:39

hem kayıp balık nemo ya benziyo tipi hemde şimşek mc quen'e ;) çok sevimli olmuş izlenir bence Mustafa Sandal'a da yakışır seslendirme :D

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz