Sinemalar.com

Uzay'da Yaşadığınız Sorunlar Nelerdi?

21 Ekim 2013

'Gravity' (Yerçekimi) filmiyle beğeni toplayan yönetmen Alfonso Cuaron’a Meksikalı bir gazetecenin sorduğu soru basın toplantısına katılanları güldürdü.

 

Eleştirmenlerden tam not alan Alfonso Cuaron’un son filmi 'Gravity' (Yerçekimi) bir gazeteciyi şaşırtmışa benziyor. Uzayın derinliklerinde kaybolan bir tıp mühendisi ve astronotun başından geçenleri konu alan film için Meksika’da basın toplantısı düzenlendi. Birçok gazetecinin katıldığı toplantıda filmin yönetmeni Alfonso Cuaron da mevcuttu. Mikrofonu eline alan Carlos Perez adlı bir muhabir sorusuyla salondakileri şaşırttı. Perez yönetmene “Uzay’da film çekerken yaşadığınız teknik ve fiziksel sorunlar nelerdi?” sorusunu yöneltti. Tamamen stüdyoda çekilen filmin yönetmeni Cuaron ise verdiği yanıtla salondakileri güldürdü. Cuaron, “Evet Rusya’da bir uzay aracına yanımızda kameralarla bindik. 3 buçuk ayımızı uzayda geçirdik. Öncesinde ise eğitim aldık. Eğitim sırasında çoğu zaman başım döndü” cevabını verdi. Toplantıda alay konusu olan muhabir Perez ise “Bu şüpheye düşen ilk kişi olmadığımdan eminim” mesajıyla Twitter hesabından kendini savundu. Türkiye'de de vizyona giren filmin başrollerini Sandra Bullock ve George Clooney paylaşıyor.

 

ntvmsnbc

Tüm yorumlar (1)

Avatar
Barxxx (Figuran) | 24 Ekim 2013, 04:04

Filmin uzayda çekildiğini zannetmek nasıl bir matık ya hadi öle sandım gazetecisin sen insan bi araştırmaz mı acaba reklam için mi yaptılar diye düşünmeden edemedim. Film süper bu arada :)

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz