Double Kamera Arkası İle Bu Hafta Sinemaskop’ta!

20.06.2014 15:49

Dostoyevski’nin yazdığı dönemde sert eleştirilere maruz kalan eseri ‘’Öteki’’ beyaz perdeye uyarlanarak sinemalara geliyor. Başrolünde yükselen yıldız Jesse Eisenberg yine muhteşem ikili performans sergilerken ona Mia Wasikowska eşlik ediyor.

 

Oldukça ilgi çekici çekim tekniklerine sahip olan bu ışık oyunlu yapım kamera arkası çalışmalarıyla kendine hayran bırakıyor. Filmin yönetmen koltuğuna oturan Sunmarine belgeselinden tanıdığımız Richard Ayoade ve oyuncuları yapım aşamasını anatıyorlar.

 

Bu haftaki SineDosya köşesi oldukça ilginç. Sinema tarihinde çokça örneklerine rastlanmayan cinsten. Her aktöre nasip olmayacak çift karakterli roller.

 

Geçen haftada sinema dünyası oldukça hareketliydi. Kim hangi filme evet dedi, yeniden evrilip çevrilen filmler, Hollywood dedikoduları, yeni projeler….

 

Ve dahası... Haftanın vizyon filmleri, Türkiye boxoffice listesi, haftanın yeni çıkan ev sineması filmleri…

 

Sinemaskop her hafta bir şanslı izleyicisini ve arkadaşını sinemaya yolluyor hem de evde sinema keyfi yapmanız için son çıkan dvd’leri hediye ediyor.… Program sonunda sorduğumuz soruya doğru cevaplarınızı bekliyoruz…

 

Cansu Bizim’in hazırlayıp sunduğu Sinemaskop 20Haziran  Cuma günü 22:00’da Kanal 35 Ekranlarında... Sakın kaçırmayın…