Sinemalar.com

Robin Williams Hayatını Kaybetti

12 Ağustos 2014

Oscar ödüllü aktör Robin Williams, evinde ölü bulundu. Ünlü sanatçının intihar etmiş olabileceği düşünülüyor.

Özellikle 1980'li yılların sonu ve 90'lı yıllarda yer aldığı filmlerle tüm dünyada çok büyük bir hayran kitlesi edinen Robin Williams, California'nın Marin County şehrindeki evinde hayata veda etti. Ölüm sebebinin kesin olarak belirlenmesi için otopsi yapılacak olan sanatçının intihar kaynaklı oksijen yetersizliği olabileceğinden, yani kendini asmış olabileceğinden şüpheleniliyor.

Williams'ın eşi Susan Schneider, yaptığı açıklamada "Bu sabah dünya en sevilen sanatçılarından ve çok iyi insanlarından birini kaybederken ben de eşimi ve en iyi arkadaşımı kaybettim. Müthiş bir hayal kırıklığı içindeyim." dedi.

63 yaşındaki Williams'ın ölümünün ardından sosyal medyadan başsağlığı mesajları yağdı. ABD Başkanı Barack Obama da duyduğu üzüntüyü dile getiren bir mesaj yayınladı.

Williams 40 yıla yayılmış kariyerinde hem komedyen hem de dram aktörü olarak kendini ispat etti. 1988 yapımı Ölü Ozanlar Derneği filmindeki performansıyla unutulmazlar arasına giren aktör, Good Will Hunting filmindeki rolüyle En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu dalında Oscar ödülü kazanmıştı. Ayrıca başarılı bir seslendirme sanatçısı da olan Williams birçok animasyonda görev yaptı.

Robin Williams son olarak Türkiye'de 30 Mayıs'ta gösterime giren Asabi Adam (The Angriest Man in Brooklyn) filminde oynamıştı.

Popüler Yorumlar

CrazyJoe (Figuran) | 12 Ağustos 2014, 09:42

Başarılı bir oyuncuydu. Ölü Ozanlar Derneği ve Can Dostum filmleri favorilerimdendir. İdealist öğretmen rolünü çok iyi canlandırıyordu, o rollerde izlediğinizde acaba gerçekten de böyle bir insan mı veya kaliteli bir öğretmen mi diye düşünüyor insan. Tek temennim intihar olmaması, en azından bu şekilde ayrılmasın...

0
6
Ornogz (Profesyonel) | 12 Ağustos 2014, 12:21

Robin w. Her filminde bize nasıl iyi bir insan olunacağı öğretmeye çalışmış imkansız denilecek durumlarda nasıl başarıya ulaşacağımıza dair ilham kaynağı olmuş sınırları olmayan bütün dünya genelinde sevilen gerçek bir hümanist ve özgür temiz bir ruhtur

0
5

Tüm yorumlar (44)

Avatar
FORHAN (Jön) | 12 Ekim 2015, 11:21

Komedi filmlerinin vazgeçilmez oyuncularından biriydi . Çok tatlı bir oyunculuğu vardı .

Cevap Yaz
0
0
StCloud (Figuran) | 18 Mayıs 2015, 13:34

Patch Adams filmiyle tanıdığım güldüğüm bir insandı.Ailesinin ve her sinemaseverin başı sağolsun.

Cevap Yaz
0
1
WhiteWalter (Profesyonel) | 20 Nisan 2015, 08:21

Çok üzüldük tüm sinemaseverler olarak.

Cevap Yaz
0
0
uhamzacebi (Amatör) | 13 Şubat 2015, 21:23

Allah rahmet eylesin böyle oyuncular zor yetişir

Cevap Yaz
0
0
MINORTYREPORT6 (Artist) | 16 Ağustos 2014, 13:49

her rolün adamı

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz