Steven Spielberg’ün Belgeseli Çekildi

26.09.2017 12:17
Steven Spielberg’ün Belgeseli Çekildi

Jurassic Park, E.T., Jaws ve Schindler'in Listesi gibi unutulmaz filmlerin Amerikalı yönetmeni, yapımcı ve yazar Steven Spielberg, HBO yapımı ‘Spielberg’ belgeseline konu oldu. 

Variety’nin haberine göre, 1970’lerden beri sinema tarihine kazandırdığı yapımlarla adını efsaneler arasına yazdıran 70 yaşındaki yönetmenin anlatıldığı belgeselde, filmografisi, çocukluğu, ailesiyle olan özel yaşamı ve sinema tutkusu mercek altına alınıyor. 

Usta ismin önceki çalışmalarının kamera arkası görüntülerine yer veren belgesel, J.J. Abrams, Christian Bale, Cate Blanchett, Francis Ford Coppola, Daniel Craig, Brian de Palma, Leonardo DiCaprio, Harrison Ford, Tom Hanks, Dustin Hoffman, Ben Kingsley, Kathleen Kennedy, George Lucas, Liam Neeson, Martin Scorsese, Oprah Winfrey ve Robert Zemeckis gibi yıldız isimlerin görüşlerini de içeriyor. 

Ünlü yönetmene dair bilinmeyenleri açığa çıkaran belgesel, yönetmenin başarılı kariyerini hayranlarıyla paylaşacak. Tecrübelerini, çalışma alışkanlıklarını ve zaman içinde geçirdiği değişimleri sevenlerine gösterecek. 

7 Ekim’de HBO’da yayınlanacak belgeselin ilk gösterimi ise 5 Ekim’de New York Film Festivali’nde gerçekleşecek. Belgeselin yönetmenliğini Susan Lacy üstleniyor.