Aamir Khan: Türkiye’den Gördüğüm Destek İçin Mutluyum

04.10.2017 21:56
Aamir Khan: Türkiye’den Gördüğüm Destek İçin Mutluyum

Bollywood’un ünlü aktörü Aamir Khan, yeni filmi Secret Superstar’ın tanıtımı için ilk kez geldiği İstanbul’da basının karşısına çıktı. Hintli süper star, Türk hayranlarından gördüğü destek ve ilgi için çok mutlu olduğunu söyledi. 

Fairmont Quasar Hotel’deki basın toplantısında konuşan 52 yaşındaki yıldız, “Türk hayranlarım filmlerimi nasıl izlemeye başladı bilmiyorum. Farklı bir dil olduğu için bu bana çok sıradışı geliyor. Ancak bu gerçekleştiği için çok mutluyum. Herhangi bir Türk yapımını izlemedim ama ilerleyen zamanlarda bunu yapmak istiyorum” dedi. 

Sinemanın öncelikli amacının eğlendirmek ve keyifli vakit geçirtmek olduğunu vurgulayan Khan, en sevdiği film türünün insan hikayelerini temel alan dram yapımları olduğunu, bunun yanında fantastik kurgu ve Avengers (Yenilmezler) serilerindeki gibi aksiyon içerikli süper kahraman filmlerini de izlediğini söyledi. Khan, yalnızca korku filmlerinden hoşlanmadığını belirtti. 

Bir Hollywood yapımında rol almayı düşünmediğini kaydeden Aamir Khan, “Teklifler geliyor ancak pek ilgilenmedim. Amerikan kültürü benim için çok yabancı. Duygusal dinamiklerini anlayamıyorum. Bu sebeple bana verilen rolü de seyircilerin beklediği biçimde yansıtamayabilirim. Benim için film tekliflerinin geldiği yer önemli değil. Ülke neresi olursa olsun, önemli olan senaryoyla, karakterle bağlantı kurabilmeliyim” diye konuştu. 

Aamir Khan, Türk hayranlarının kendisini Atatürk Havalimanı'nda coşkulu bir şekilde karşılamasına ilişkin ise, “Böyle yoğun bir sevgi seli beni gerçekten duygulandırdı. Hayranlarımla daha çok vakit geçirmek isterdim ve vakit geçirmek için daha çok şey yapacağım. Ne yazık ki Türkiye’den hiçbir oyuncu tanımıyorum. Bundan mutlu da değilim. En yakın zamanda Türk sinemasını deneyimlemek, sizin sanatçılarınızı keşfetmek için heyecanlıyım ve bunu yapmaya başlayacağım" ifadelerini kullandı. 

Dört günlük ziyareti boyunca Türk oyuncular ve sinema yapımcılarıyla buluşacak olan Aamir Khan, genç sinemacılar ve iletişim fakültesi öğrencileriyle de bir araya gelecek.