Jackie Chan ‘Rush Hour 4’u Doğruladı

06.10.2017 19:16
Jackie Chan ‘Rush Hour 4’u Doğruladı

Başrollerinde Jackie Chan ile Chris Tucker’ın yer aldığı ve ilki 19 yıl önce vizyona giren komedi - aksiyon türündeki Rush Hour serisinin dördüncüsü geliyor. 

Ünlü aktör Jackie Chan, bir radyo programında, 2012’den beri çekileceği yönünde söylentiler bulunan Rush Hour 4 ile alakalı net açıklamalarda bulundu. Rush Hour gibi bir seriye her zaman devam halkası eklenebileceğini vurgulayan 63 yaşındaki oyuncu, “Ancak yedi yıldır önümüze gelen bütün senaryoları geri çevirdik. Henüz dün bir senaryoya ikna olduk. Muhtemelen bu ayın sonuna doğru yazım işi tamamlanmış olacak” dedi. 

Şu an ikinci bir taslak üzerinde çalışıldığını kaydeden Jackie Chan, “Eğer Chris Tucker da ikna olursa umut ediyorum önümüzdeki yıl çekimlerine başlayacağız. Bunu yapmak parayla ilgili bir şey değil, zamanla ilgili. Chris’e de söyledim. Yaşlanmadan önce lütfen dördüncü filmi yapalım” diye konuştu.

1998, 2001 ve 2007’de gösterime giren ve toplamda 263 milyon dolar bütçeyle çekilen Rush Hour filmleri, izleyicilerden büyük beğeni toplamış ve küresel çapta 850 milyon dolar gişe hasılatı elde etmişti. Seride Los Angeles Polis Departmanı'ndan Dedektif Carter (Chris Tucker) ve Çinli meslektaşı Müfettiş Lee (Jackie Chan)'ın maceraları yer alıyor.