Yeni Alien Filmi Yapay Zekaya Odaklanacak

11.10.2017 16:56
Yeni Alien Filmi Yapay Zekaya Odaklanacak

Prometheus (2012) ve Alien: Covenant (2017) filmleriyle Alien evrenine görkemli bir dönüş yapan usta yönetmen Ridley Scott, bir sonraki yapıma yönelik net ipuçları verdi. 

Devam halkasına ilişkin yeni büyük planları olduğunu belirten 79 yaşındaki İngiliz yönetmen, "Alien’ın kendi evriminin neredeyse bittiğini düşünüyorum. Ancak yapmaya çalıştığım şey bunu aşmak ve yapay zekanın önemli unsur olduğu başka bir hikayeye taşımak. Yaratığımız (Xenomorph), yapay zekanın inşa ettiği ve lider olduğu bir dünyada kendisini bulacak" dedi. 

Haberin bu bölümü, Alien: Covenant ile ilgili ipuçları içerebilir (Spoiler uyarısı):

Filmin bitiminde, android robot David (Michael Fassbender), hayatta kalan mürettebat (Tennessee ile Daniels) ve hiper uykuya yatmış haldeki 2 bin koloniciyi, uzak bir gezegeni yeni yuvaları yapmak üzere yolculuk halindeyken görmüştük. Scott’ın açıklamaları, sonraki filmin nerede geçeceğine dair fikir veriyor. 

(Spoiler sonu

Ridley Scott, izleyicileri 1979 yapımı ilk Alien filmindeki Nostromo uzay gemisinde yaşanan olaylara kadar götürecek iki devam filmi daha planladığını da söyledi. Stüdyonun da Scott’ın projesine destek verdiği ve seriyi ilginç yönlere taşıma konusunda şans tanıyacağı belirtiliyor. 

Oyuncu kadrosunda Michael Fassbender, Katherine Waterston, Billy Crudup isimlerin başı çektiği 97 milyon dolar bütçeli Alien: Covenant, küresel çapta 240 milyon dolar gişe hasılatı elde edebilmişti. Serinin yeni filminin hazırlıklarına ne zaman başlanacağı ise henüz resmiyet kazanmadı.