Hayvan Mezarlığı’nın vizyon tarihi belli oldu

08.12.2017 15:43
Hayvan Mezarlığı’nın vizyon tarihi belli oldu

Usta korku yazarı Stephen King'in ünlü eserlerinden olan 1983 basımı Pet Sematary (Hayvan Mezarlığı)'nın en yeni uyarlaması 19 Nisan 2019’da gösterime girecek. 

Paramount Pictures’tan yapılan açıklamaya göre, filmin yönetmenliğini 2014 yapımı korku filmi Starry Eyes (Şeytanın Gözleri)'nden hatırladığımız Dennis Widmyer ve Kevin Kolsch ikilisi üstleniyor. 1989 yılında çekilen ilk Pet Sematary filminde yönetmenlik koltuğuna Mary Lambert oturmuş, 1992 yılında da bir devam filmi gösterime girmişti. 

Filmin hikayesi, daha önce yaşadıkları bir travma sebebiyle evlerini değiştirip bir hayvan mezarlığının tam yanına taşınan Creed ailesinin trajedisini ele alıyor. Bu mezarlık, aslında yeniden canlanma gücü olan gizemli yerlilerin gömülü olduğu toprakları barındırıyor. Mezarlık, Creed ailesine adeta cehennemi yaşatıyor. 

Senaryosunu Jeff Buhler'ın yazacağı filmin yapımcıları ise Lorenzo di Bonaventura, Mark Vahradian, Steven Schneider ve Alexandra Loewy'den oluşuyor. Oyuncu kadrosunun önümüzdeki aylarda açıklanması bekleniyor.  

Bu yıl vizyona giren bir diğer Stephen King uyarlaması, 35 milyon dolar bütçeli It (O), büyük bir başarı elde ederek 694 milyon dolar gişe hasılatı getirmişti.