The Shining’in Devam Filmi Geliyor

28.01.2018 10:35
The Shining’in Devam Filmi Geliyor

Usta korku yazarı Stephen King’in 1980’de Stanley Kubrick imzasıyla beyaz perdeye uyarlanan eseri The Shining’in devamı Doctor Sleep filmi yolda. 

King’in 2013 basımı romanı Doctor Sleep’in sinema uyarlamasının yönetmeni belli oldu. Warner Bros bünyesinde çekilecek filmi, son olarak bir diğer Stephen King romanı Gerald’s Game’i (2017) uyarlayan Mike Flanagan yönetecek.

Doctor Sleep, The Shining filminde hafızalarımıza otel koridorlarında üç tekerli bisikletiyle dolaşmasıyla kazınan Danny Torrence karakterinin 40’lı yaşlarında geçiyor. Öfkeli ve alkolik bir karakter olarak karşımıza çıkan Torrence, hastanelerde can çekişen hastalarla iletişim kurmak adına güçlerini kullandığı sırada aynı ‘parlayan’ güçlere sahip genç bir kızla tanışıyor.

Oculus ve Hush filmleriyle de dikkat çeken Mike Flanagan, Hollywood’un yeni favori korku yönetmenlerinden biri olarak görülüyor. Flanagan, film için daha önce Akiva Goldsman tarafından yazılan adaptasyon senaryoyu da yeniden elden geçirecek.

Kubrick’in The Shining filmi, Jack Torrance karakterine hayat veren Jack Nicholson’ın muhteşem oyunculuğu ile sinema tarihinin kült yapımları arasına girmişti. Doctor Sleep’in 2019’da gösterime girmesi bekleniyor.