Sherlock 2020’den önce ekranlara dönmeyecek

01.02.2018 11:16
Sherlock 2020’den önce ekranlara dönmeyecek

Popüler BBC dizisi Sherlock’un ortak yapımcılarından Mark Gatiss, beşinci sezon çekilse bile bunun 2020’den önce olmayacağını söyledi. 

Başrollerinde Benedict Cumberbatch (Sherlock Holmes) ile Martin Freeman’ın (John Watson) yer aldığı ve ilk ekranlara geldiği 2010’dan beri dünya çapında büyük bir hayran kitlesi edinen dizinin sevenleri en az iki yıl daha beklemek zorunda. 

Seride aynı zamanda Mycroft Holmes karakterini canlandıran Gatiss, dün yayınlanan bir röportajında, Sherlock’un diğer yaratıcısı Steven Moffat‘la birlikte bir 'Dracula' dizisi üzerinde çalıştıklarını, yeni dizinin kendilerini iki yıl meşgul edeceğini, bu süreçte Sherlock’la ilgili herhangi bir şey yapmayacaklarını, beşinci sezon hakkında bir fikirlerinin de olmadığını anlattı.

Konuya ilişkin konuşan Steven Moffat ise, “Kimse Sherlock’a kapıyı kapatmış değil ancak yakın zamanda onun için bir planımız yok. Yeniden yapıp yapmama söz konusu olduğunda ve diziye gösterilen coşku karşısında biraz ‘sürpriz’ kalmayı tercih ederim. Önümüzde uzun bir zaman aralığı olacak. Gelecekte yeni Sherlock sezonlarının yapıldığını görebiliyorum ancak bu her zaman geri gelebilecek türde bir şov değil. Yeni sezon yapıldığında bu bir ‘yeniden buluşma’ olacak” ifadelerini kullandı. 

2017’nin ilk günlerinden yayınlanan dördüncü sezonun ardından oyuncu Benedict Cumberbatch de diziye uzun bir ara vermek istediğini söylemişti.