Sinemalar.com

"Sacayağı" Aralık'ta Vizyonda

3 Ağustos 2007

24 Kare Film’in son projesi olan SACAYAĞI Kültür Bakanlığı desteği olmaksızın, yapımcı firmanın olanakları ile yapılıyor. Sacayağı, Berrin Dağçınar\'ın senaryosunu yazdığı ve yönettiği ilk sinema filmi ayrıca Dağçınar uzun yıllar Kartal Tibet\'in yönetmen yardımcılığını yaptı.

Türk sinema ve tiyatrosunun birçok önemli ismini bir araya getiren filmde Zeki Alasya, Tarık Pabuçcuoğlu, Zeynep Eronat, Haldun Boysan, Hakan Boyav, Suzan Aksoy gibi önemli isimler rol alıyor.

Balıkesir\'in Gömeç ilçesinde çekilen film için ilçede yepyeni mekânlar inşa edildi. Sesli olarak çekilen film için oyuncu Zeki Alaysa; “Senaryoyu ilk okuyuşta beğendim, çok sıcak, çok bugüne dair ve çok umut dolu” diyor.

Film, bir kasabada kendilerine yetecek kadar üreten, ürettiği ile yaşayıp giden üç ailenin, içlerinden birinin oğlunun görme yetisini kaybetmesi üzerine para bulmak için giriştikleri mücadeleyi anlatıyor. Bu yüzden filmin izleyiciye verdiği en önemli mesaj ise  “umut”.

Tüm yorumlar (5)

Avatar
disqotech (Profesyonel) | 15 Ağustos 2010, 05:03

haber gerçekten güzel, gerçekten çok çok teşekkürler.

Cevap Yaz
0
0
mustafasenyaz (Efsane) | 30 Ekim 2007, 15:46

Bilmem ki sıradan bir film gibi görünüyor burdan, umarım hayal kırıklığı yaratmaz. Teşekkürler haber için.

Cevap Yaz
0
0
siyahbeyaz81 (Profesyonel) | 7 Ağustos 2007, 00:25

Evet haber için teşekkürler kadir, ancak son dönemde türk filmlerinde aynı unsurlar görünmeye başladı, duygusallıkla insanları içine çekmeye çalışan bir yapı söz konusu .. bir de türk filmlerinin daha 1 senesi dolmadan televizyonlardan hemen yayınlandıgını düşünürsek heyecanı iyice kaçıyor .. umarım kaliteli bir yapımdır .. oyuncuları için sözylenecek söz yok hepsi birbirinden değerli

Cevap Yaz
0
0
Premier (Jön) | 5 Ağustos 2007, 03:49

haber için çok teşekkürler kadir, fakat ben zeki alasya'nın ağlamasına dayanamıyorum öyle garip bir olayım var umarım izlemeyi başarırım.

Cevap Yaz
0
0
kAsAtUrA (Jön) | 3 Ağustos 2007, 20:25

öncelikle belirtmek istiyorum ki bu habere sevindim .. zira türk sinemasının duayenleri mevcut içinde .. amma velakin bu senaryo artık klişe ve tarık papuççuoğlun yüzüne fazlasıyla aşina bu gözler.. yinede umudumuzu yitirmeliyim.. baksanıza filmin konusu da umutmuş .. haber için teşekkürler dotcom..

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz