Nicolas Cage'in Yeni Filmi Mandy'nin İlk Fragmanı Paylaşıldı

27.06.2018 23:58

Nicolas Cage'in kariyerinin beğenilmeyen filmlerle dolu olduğunu pek çok kişi söyleyebilir. Ama yeni filmi Mandy, bu başarısız filmlerden değil gibi görünüyor.


Nicolas Cage bir zamanlar dünyanın en büyük film yıldızlarından biriydi, sadece Con Air, The Rock ve Yüz Yüze filmlerindeki performansı bile bunu söyleyebilmek için yeterli. Cage, Leaving Las Vegas filmindeki sarhoş rolüyle Oscar da kazandı, ancak bunlar uzun zaman önceydi. Yine de beklemedğimiz bir anda Mandy filmiyle yeniden karşımıza çıktı. Filmde Cage'e Andrea RiseboroughLinus RoacheBill Duke ve Richard Brake eşlik ediyor.

 

Filmin Sundance Film Festivali'ndeki dünya prömiyerinden sonra gelen eleştiriler çok heyecanlıydı. Bu psychedelic film Cannes Film Festivali'nde de çok sevildi. Fesitvallerin bu sevilen filmiyle ilgili söylenebilecek şey, ikinci uzun filminde Panos Cosmatos'un, 1970'lerin ve 80'lerin korku sanatına bir göz attığı ve hem estetik ustalığa hem de neredeyse avangard bir korkuya hükmettiğidir. Cage gibi deneyimli bir oyuncunun da rolünün altından başarıyla kalktığı şüphe götürmez. Görünen o ki Mandy'nin festival sezonunda gösterimi yapılacak olursa, bilet almak için erkenden kuyruğa girmemiz gerekecek.