Sinemalar.com

Michael Caine Inception'ın Final Sahnesini Açıkladı

Michael Caine Inception'ın Final Sahnesini Açıkladı
14 Ağustos 2018

Michael Caine yaptığı açıklamayla Inception'ın belirsiz final sahnesiyle ilgili bizleri biraz aydınlatabilir.

 

Haberin geri kalanı filmle ilgili ipuçları içermektedir.

İngiliz aktör, İngiltere'de gerçekleşen Film 4 Summer Screen etkinliğinde, Christopher Nolan'ın Inception filmindeki hangi sahnelerin gerçek, hangilerinin rüya olduğunu kendisine söylediğinden bahsetti. Caine izleyicilere "Inception'ın senaryosunu okuduğumda biraz kafam karışmıştı. Nolan'a 'Hangilerinin rüya olduğunu anlamadım.' dedim ve 'Ne zaman rüya, ne zaman gerçek yaşanıyor?' diye sordum." dedi. Nolan “Eğer sahnede bulunuyorsanız o sahne gerçek.” şeklinde bir açıklama yapmış. Caine, bir sahnenin içinde yer alıyorsa gerçek, yer almıyorsa rüya olduğunu bu sayede biliyormuş. 

 

Inception'ın final sahnesiyle ilgili yorumlar 2010 yılından beri kafaları karıştırıyor. Son sahnenin gerçek olup olmadığı ya da Leonardo DiCaprio'nun oynadığı baş karakter Dom Cobb'un rüyasında gerçekleşip gerçekleşmediğiyle ilgili pek çok spekülasyon var. Tartışmalı final sahnesinde Cobb'u suç dolu geçmişinin silindiği Amerika'ya gitmiş ve çocuklarıyla kayınpederine kavuşmuş olarak görmüştük. İzleyiciler bu sahnenin gerçek olup olmadığını merak ettiler çünkü son sahnede Cobb'un totemi olan topaç dönmeye devam ediyordu. Yıllar boyunca filmle ilgili yorumlar, önemli olan tek şeyin Cobb'un rüya görüyorsa bile bunu ne kadar umursuyor olduğu şeklinde olmuştu. İzleyiciler de çoğunlukla totemin varlığı yüzünden son sahnenin rüya olduğunu düşündü. Ancak Caine'in açıklaması filmin sonuyla ilgili fikrimizi tamamen değiştirdi. Çünkü son sahnede Cobb'u gördük ve yönetmenin açıklamasıyla birleşince, Cobb gerçekten çocuklarına kavuşmayı başarmış gibi görünüyor.

Haber Kaynağı Independent

Tüm yorumlar (3)

Avatar
kamil_de (Figuran) | 2 Haziran 2019, 13:08

Çocukların hala aynı yasta kalması ve topaç ın dönmesi rüyada gibi gösteriyor. Ama çocuklarının yüzünü görüyor ki bu anılarda yok gibi. Tam bilemiyoruz belkide tahmini yüz hayal etti ve uyguladı.Bence açıklama bekliyor ve hep beklicek. Ancak Nolan biliyor ve o ne söylerse onu kabul edecez.

Cevap Yaz
0
0
kubraJohnny (Profesyonel) | 16 Eylül 2018, 14:29

Bende , Cobb`un çocuklarına gerçekten kavuştuğuna inanıyorum.

Cevap Yaz
0
0
ZeyLeda (Dublör) | 15 Ağustos 2018, 08:42

İstediğim ve inandığım son :)

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz