Ansel Elgort, Steven Spielberg'in Yeniden Çekeceği ‘West Side Story’nin Kadrosuna Katıldı

30.09.2018 23:45
Ansel Elgort, Steven Spielberg'in Yeniden Çekeceği ‘West Side Story’nin Kadrosuna Katıldı

Baby Driver” filminin yıldızı Ansel Elgort, Steven Spielberg'in çekeceği “West Side Story”nin başrolü olan Tony'yi canlandıracak.


Filmin senaryosu, Tony Kushner tarafından yazılıyor ve aynı adı taşıyan ünlü Broadway müzikaline dayanıyor. Kushner daha önce, her ikisi de en iyi senaryo dalında Oscar adaylığı kazanan Spielberg filmleri “Lincoln” ve “Münih”in senaryolarını da yazmıştı. “West Side Story” ilk olarak Arthur Laurents ve Stephen Sondheim tarafından Broadway için yazılıp Leonard Bernstein'ın müzikleri ve Jerome Robbins'in koreografisiyle sahnelenmiştir. Broadway müzikal ilk gösterimini 1957'de yaptı ve 1961'de yönetmen Robert Wise ve Jerome Robbins tarafından beyaz perdeye uyarlandı. Larry Kert, Broadway'de Tony rolünü üstlenirken, Richard Beymer on bir dalda Oscar'a aday gösterilen ve en film ödülünü kazanan 1961 yapımı filmde başrol oynadı.

 

Elgort şimdilik Spielberg'in “West Side Story”sinden açıklanan ilk oyuncu oldu. Oyuncu, geçen yaz “Baby Driver” ile kariyerinin en iyi eleştirilerini kazanmış ve vizyon için gün sayan dram filmi “The Goldfinch”de başrol oynamıştı. Spielberg'in son yönetmenlik projeleri “The Post” ve “Ready Player One” oldu. “West Side Story”nin çekimleri ise 2019 yazında başlayacak.