Allison Janney ve Laura Dern Aynı Komedide Buluşuyor

31.10.2018 23:18
Allison Janney ve Laura Dern Aynı Komedide Buluşuyor

Blumhouse'un gerilim filmi "Ma"nın çekimlerini bitiren yönetmen Tate Taylor, çekimlerine yeni başladığı "Eve"in yanı sıra yeni bir komedi için de kolları sıvadı.


Taylor'ın kara komedisi "Breaking News In Yuma County"nin başrollerinde "I, Tonya" ile Oscar kazanan Allison Janney ve "Big Little Lies" yıldızı Laura Dern rol alacak. Amanda Idoko'nun yazdığı senaryodan filme çekilecek yapımda; Janney kocasını başka bir kadınla yatakta yakalayan bir kadını canlandıracak. Adam bu baskının üzerine kalp krizi geçirip ölünce, kadın kocasının cesedini gizlice gömer ve kocasının kayıp olduğu yalanını uydurur. Fakat bu uydurma hikaye kendisine büyük bir şöhret getirir. Polislere yakalanmamaya çalışan kadın, bir de Dern'in canlandırdığı gazeteci kız kardeşinden gerçeği saklamak zorundadır. 

 

Film, 2011 yapımı Oscarlı "The Help"ten sonra Janney ve Taylor'ın ikinci iş birliği olacak. “Amanda’nın karanlık ve zekice senaryosunu okuduğum an, bu rolün Allison için olduğunu biliyordum.” diyen Taylor, "O ve ben The Help'ten beri büyük bir iş yapmak istiyorduk. Aynı şekilde Laura'yla da böyle bir isteğimiz vardı." yorumunu yaptı. En son 2016 yılında “The Girl On The Train” filmiyle karşımıza çıkan yönetmen, yapımcılığı Jake Gyllenhaal, Riva Marker ve John Norris ile birlikte füstleniyor. Filmin çekimlerinin önümüzdeki yılın ortalarında başlaması bekleniyor.