Sinemalar.com

Yeşilçam Ödül Töreni 3 Mart'ta

Yeşilçam Ödül Töreni 3 Mart'ta
20 Şubat 2009

Bu yıl 3 Mart’ta ikinci kez sahiplerini bulacak olan ve Türkiye’nin Oscar’ları olarak anılan “Yeşilçam Ödül Töreni”ni Halit Ergenç sunacak.

Geçtiğimiz sene “Türk Filmleri Yarışıyor, Türk Sineması Kazanıyor” sloganıyla yola çıkan ödül töreninde bu yıl en iyi film kategorisinde “Üç Maymun”, “Sonbahar”, “Issız Adam”, “Devrim Arabaları” ve “A.R.O.G”; en iyi kadın oyuncu kategorisinde Hatice Aslan (Üç Maymun), Nurgül Yeşilçay (Vicdan), Demet Akbağ (O... Çocukları), Ayça Damgacı (Gitmek) ve Melis Birkan (Issız Adam); en iyi erkek oyuncu kategorisinde ise Onur Saylak (Sonbahar), Yavuz Bingöl (Üç Maymun), Cem Yılmaz (AROG), Çetin Tekindor (Ulak) ve Taner Birsel (Devrim Arabaları) yarışıyor.

“En İyi Film”, “En İyi Yönetmen”, “En İyi Senaryo”, “En İyi Görüntü Yönetmeni”, “En İyi Müzik”, “En İyi Kadın Oyuncu”, “En İyi Erkek Oyuncu”, “En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu”, “En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu”, “Genç Yetenek” ve “Turkcell İlk Film” kategorilerinde verilecek Yeşilçam ödül heykelciklerinin yanı sıra, “En İyi Film” ödülünün sahibi 150 bin TL, “Turkcell İlk Film” ödülünün sahibi ise 30 bin TL’lik para ödülüyle desteklenecek.

Haber Kaynağı sinemalar.com

Tüm yorumlar (14)

Avatar
extersss (Artist) | 9 Nisan 2011, 18:36

Yeşilçam Hollywood’u bitirdi 
Türk Sineması, son dönemde büyük bir yükseliş trendine girdi. Yeşilçam filmlerinin izlenme oranı yüzde 45’e ulaştı. Sinemasını yasa ile koruyan Fransa’da bile bu oran yüzde 40’ta kalıyor. Referans Gazetesi, bu sevindirici gelişmeyi sebep ve sonuçlarıyla masaya yatırdı            
böyle saçmalık yok acaba yeşilçama sorumak isterdim siz ananız karnınnda daha doğmamışken  Hollywood aksiyon zombi romantik komedi onları buldu bunlarda utanmadan özntilik yapıp film çektiniz adamlar sesini çıkarmadı  ve utanmadan Hollywood ezdi diyor yeşilçam dikkat etsinler onlar ezilmesin o filmlere gidelerde türkler bunu unutmasınlar bu gecde zaten Hollywood ödül gecesi gibi olmuş ve onların dikkat etsinler 68.ci sizin 4.cü çok sinir oldum klavyeyi kırcam yemn ederim

Cevap Yaz
0
0
dcelik86 (Profesyonel) | 1 Mart 2009, 14:22

Ben yorum yerine adaylarımı yazmak istiyorum:
1) En iyi film: Sonbahar
2) En iyi yönetmen: Tolga Örnek (Devrim Arabaları)
3) En iyi kadın oyuncu: Melis Birkan (Issız Adam)
4)En iyi erkek oyuncu: Onur Saylak (Sonbahar)
5)En iyi yardımcı kadın oyuncu: Yıldız Kültür (Issız Adam)
6)En iyi yardımcı erkek oyuncu: Selçuk Yöntem (Devrim Arabaları)
7)En iyi senaryo: Sonbahar
8) En iyi müzik: Aria Müzik (Tartışmasız bir şekilde ve kriz ortamına rağmen Issız Adam)
9) En iyi görüntü yönetmeni: Feza Çaldıran (Sonbahar)
10) Digitürk enç yetenek: Onur Ünsal (Devrim Arabaları)
11) Türkcell ilk film: Sonbahar (Özcan Alper)
 
 

Cevap Yaz
0
0
vkgz (Dublör) | 4 Mart 2009, 01:50

maşallah çooook.... azını tutturmussun :)
 

0
0
obilgi (Dublör) | 26 Şubat 2009, 13:05

o filmler arasında arog un ne işi var anlamadım? sadece güldüm :))

Cevap Yaz
0
0
flmsvr (Dublör) | 15 Eylül 2009, 18:50

Katılıyorum başka film mi kalmamış yeşilçama aday koyulacak.

0
0
IndianaJoNeS2 (Profesyonel) | 25 Şubat 2009, 19:09

iyi yaa yavaş yavaş gelişiyoruz..türk sineması her daim kazanmalı ztn..çünkü biim eksikten çok daha fazlamız var..komedide bir numara sayılsakta..aksiyon,macere,bilim-kurgu,korku gibi katogorilerde daha gelişme göstermemiz gerektiğini düşünüyorum..

Cevap Yaz
0
0
maddog (Amatör) | 25 Şubat 2009, 18:08

Cem Yılmaz'ın bir konudaki görüşüne katılıyorum. NTV'de bahsetmişti şundan, hani diyoruz ya hep Türkiye'nin Oscar'ları falan diye. Oscar'ın yeri ayrıdır, Yeşilçam'ın yeri ayrıdır, ikisinin de değeri farklı farklıdır. Yani Türkiye'nin Oscar'ı deyince Yeşilçam Ödülleri hem geriplanda kalıyor hem de küçümseme oluyor. Biraz da bence bizim aşağılık kompleksimizden kaynaklanıyor olabilir sanki.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz