Candyman Kadrosuna Teyonah Parris de Dahil Oluyor

02.03.2019 12:01
Candyman Kadrosuna Teyonah Parris de Dahil Oluyor

Jordan Peele’in 2020 Haziran’ında, sinema perdesiyle buluşacak olan Candyman uyarlamasının kadrosuna Teyonah Parris’in de dahil olacağı haberleri yayıldı.Geçtiğimiz günlerde, filmin kadrosunda Yahya Abdul-Mateen II‘in dahil olacağı haberini vermiştik. 2018 yapımı Aquaman filminde,  Black Manta'yı oynayan Yahya Abdul-Mateen II ‘den sonra, Regina King’e, En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Oscarı'nı getiren If Beale Street Could Talk filmi ile yıldızı parlayan Teyonah Parris’in kadroya dahil olmak için görüşmelere başladığı konusunda bilgiler geldi. Güzel oyuncu daha önce Mad Man’in 6. sezonu başta olmak üzere, Nereden Biliyorsun?, Maine’de Beş Gece, They Came Together gibi bilinen yapımlara ismini yazdırmıştı.

 

 

Key and Peele dizisiyle gönüllere taht kuran yapımcı ve yönetmen Jordan Peele’in Candyman uyarlamasının Amerika vizyon tarihi 12 Haziran 2020 olarak duyuruldu.

 

 

Netflix yapımı “The Get Down” dizisiyle tanınan ve geçtiğimiz yıl Aquaman filmiyle dikkatleri üzerine çeken Yahya Abdul-Mateen II’in başrolünde yer alacağı Candyman’in, oyuncu kadrosuna Teyonah Parris’in de eklenmesiyle film, sinemaseverleri oldukça heyecanlandırdı.

 

 

Jordan Peele’nin Candyman uyarlaması, aynı isimli 1992 yapımı korku ve gerilim filminin devamı niteliğinde olacak. Yeni Candyman hakkında çok bilgi olmasa da ilk filmin; Chicago Üniversitesi’nde, yerel efsaneler konusunda tez çalışması yapan, Helen Lyle’nin, yerli halkın batıl inancını sorgulamak için “Candyman”i çağırması ile başlayan olaylar zincirini anlatmaktaydı. Candyman, kadına şiddet uyguladığı gerekçesiyle öldürülen, afro-american köle olarak bilinen bir mitolojik karakterdi. Helen Lyle’in, inanmadığı batıl inanç ise, ayna karşısında, 5 defa adını tekrarladığında, Candyman ile karşılaşmaktı. Helen’ın, Candyman’i çağırmasının ardından, seri cinayetler başlamıştır ve Helen cinayetleri durdurmak ve suçluluk duygusuyla baş etmek zorundadır.