“Dora and the Lost City of Gold” Filminin Fragmanı Yayınlandı!

24.03.2019 22:30

Efsane animasyon dizisi “Dora the Explorer” ın film versiyonu “Dora and the Lost City of Gold”un fragmanı yayınlandı!

 

Çocuklar için hazırlanmış olan ve bir döneme damga vuran efsane animasyon dizisi “Dora the Explorer” ın uzun süredir hazırlanan film versiyonundan meraklılarına güzel bir haber geldi. “Dora and the Lost City of Gold” filminden ilk fragman yayınlandı!

 

“Muppets” ve “Alis Harikalar Diyarında” gibi başarılı projelere imza atmış ve 11 kez Emmy’ye aday olmuş olan yönetmen James Bobin’in yönettiği filmin senaryosu ise, “Bay Evet”, “Muppets”, “Kötü Komşular 2”, “Uzatmalı Nişanlım” ve “Leylekler” gibi filmlerde imzası olan Nicholas Stoller’a ait. Filmin oyuncu kadrosunda ise Transformers: Son Şövalye filminden hatırlanan genç oyuncu Isabela Moner başrolü çekiyor. Kadrodaki diğer isimler ise  Michael Peña, Eugenio Derbez, Eva Longoria ve Temuera Morrison gibi sevilen oyunculardan oluşuyor. 

 

Filmin genel hikayesi ise şöyle; Dora, doğayla iç içe büyümüş bir kızdır. Hayatının büyük bölümünü ailesiyle birlikte ormanları keşfederek ve doğayla iç içe geçirmiştir. Ancak şimdi Dora'nın önünde onu balta girmemiş ormanlardan çok daha fazla korkutan bir macera vardır ve bu maceradan kaçma şansı yoktur. Artık liseye gitmek zorundadır. Her zaman bir kaşifin ruhunu taşıyan genç Dora hızla kendine arkadaşlar bulur. En yakın arkadaşı olan maymun Boots, Diego ve bir grup ayaktakımı kısa sürede Dora'nın en yakın arkadaşı olur. Yeni arkadaş grubu, genç Dora'nın ailesini kurtarmak ve kayıp İnka uygarlığının arkasındaki tahmin edilemez gizemi çözmek için rengarenk bir maceraya atılırlar...