Sinemalar.com

Şrek’in Dördüncüsü Hazırlanıyor, Beşincisi Planlanıyor

Şrek’in Dördüncüsü Hazırlanıyor, Beşincisi Planlanıyor
17 Ağustos 2007

Toplam yapım bütçesi 370 milyon doları bulan Üç “Shrek” filminin dünya sinema hasılatı 2 milyar 137 milyon doları geride bıraktı. İlk iki “Shrek” filminin DVD satışları 90 milyon adete ulaştı. Türkiye sinemalarında “Shrek” filmleri 1 milyon 482 bin 512 kişi tarafından izlendi.
Yılın en iyi animasyon filmi dalında Oscar ödülü kazanan “Şrek” serisi, en iyi uyarlama senaryo ve en iyi özgün şarkı dallarında da Oscar ödülüne aday gösterildi.
“Şrek” serisinin ilk iki bölümü Cannes Film Festivali’nde büyük ödül Altın Palmiye için yarışmaya layık bulundu.
“Şrek Üç”ün gösterime girmesinin ardından “Şrek” fırtınası başka mecralarda da devam edecek. Amerika’da yayın yapan ABC televizyon kanalında Noel için hazırlanan ve “Shrek the Halls” adını taşıyan çok özel bir animasyon filmi gösterilecek. Bu animasyon filminin seslendirmesini de Mike Myers, Eddie Murphy, Cameron Diaz ve Antonio Banderas yapacak. Ayrıca önümüzdeki yıl da “Shrek: The Musical” adlı bir Broadway showu da sahnelenmeye başlayacak.
Shrek’in dördüncü bölümü için de hazırlıklar erken başladı. Ancak sinemaseverlerin “Shrek 4”ü izlemek için epeyce bir beklemesi gerekecek. DreamWorks Animation ile Paramount, yeşil dev “Shrek”in dördüncü bölümünü 10 Mayıs 2010’da vizyona çıkaracak.
Öte yandan diğer film stüdyoları da Mayıs 2010 programlarını belirlemeye başladılar. Şu anda “Shrek 4”ün dışında Warner Bros. Pictures yapımı “Harry Potter and the Deathly Hallows” ve Sony Pictures’ın 23. James Bond filmi için de aynı ayın hedeflendiği açıklandı.
DreamWorks Animation’dan sızan ilk bilgilere göre, “Shrek” serisinin olmazsa olmazı kabul edilen dört kahramanı Shrek (Mike Myers), Eşek (Eddie Murphy), Prenses Fiona (Cameron Diaz) ve Çizmeli Kedi (Antonio Banderas) dördüncü bölümde de boy gösterecek.
Onlara üçüncü bölümün kahramanları olan Prens Artie (Justin Timberlake), Kraliçe Lillian (Julie Andrews), Kral Harold (John Cleese), Merlin (Eric Idle), Sir Lancelot (John Krasinski), Kaptan Hook (Ian McShane), Uyuyan Güzel (Cheri Oteri), Külkedisi (Amy Poehler), Rapunzel (Maya Rudolph), Cinderella (Amy Sedaris), Gingerbread (Conrad Vernon) ve Kurt’un (Aron Warner) hepsinin veya bir kısmının eklenebileceği belirtiliyor.
Dördüncü bölümün yönetmeni henüz belirlenmedi ama senaryo yazarının Tim Sullivan olacağı şimdiden açıklandı. Konu akışı hakkında hiçbir ipucu verilmeyen “Shrek 4” ile ilgili olarak DreamWorks’te geliştirme çalışmasının devam ettiği, animasyon işlemlerine ise 2007 yılı içerisinde başlanabileceği konuşuluyor.
DreamWorks Animation Başkanı Jeffrey Katzenberg, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada beşinci “Shrek”in de yapılacağını bildirdi.

Haber Kaynağı sinemalar.com

Tüm yorumlar (29)

Avatar
ferdilik (Figuran) | 11 Kasım 2011, 14:56

bende 4. sondu diye biliyorum ama devamı gelse çok mutlu olurum. buz devri ve shrek bitmesin :D

Cevap Yaz
0
0
filmkolik1998 (Amatör) | 19 Kasım 2010, 18:55

arkadaşlar shrek zaten 4.bölüm sondu ama 5.si olarak shrek filmidedikleri shrek hakında değil çizmeli kedi hakında geçicek bu yüzden shrekle tanışmadan önce çizmeli kedinin ne yaptığı ve nasıl yaşadığını anlatıyor

Cevap Yaz
0
0
robertpattinsonedward (Figuran) | 12 Kasım 2010, 21:22

çok gzel bi animasyon filmi hiç bitmesini istiyorum . çok severek izledim  diğer bölümlerini bunu da merakla bakliyorum

Cevap Yaz
0
0
Death93 (Figuran) | 10 Kasım 2010, 14:27

4 Film hakında Final demişlerdi 5 demi çıkıcakmış çıksa iii olur güzel animasyon

Cevap Yaz
0
0
caspiyan (Artist) | 1 Eylül 2010, 14:02

Beşincisi de çıksın altı da Shrek süper :D :-)))

Cevap Yaz
0
0
Jaleeee (Amatör) | 13 Eylül 2010, 16:17

aynen :D forever shrek :D

0
0
Görüşleriniz