Johnny Depp'in Yeni Filmi Minamata’dan İlk Görseller Paylaşıldı

16.05.2019 13:00
Johnny Depp'in Yeni Filmi Minamata’dan İlk Görseller Paylaşıldı

Johnny Depp’in savaş fotoğrafçısı W. Eugene Smith rolünü üstlendiği bağımsız dram filminde, Depp aynı zamanda yapımcı olarak da yer alıyor.


Çekimleri Japonya ve Sırbistan’da gerçekleştirilen “Minamata”; Japonya’daki kimyasal atık skandalını gün yüzüne çıkarmaya çalışan savaş fotoğrafçısı W. Eugene Smith’in hayatına odaklanıyor. Smith’in Japonya’daki Minamata halkının zehirlenmesini açığa çıkarmak için Life dergisiyle birlikte çalışmasını konu alan film, Aileen Mioko Smith ve W. Eugene Smith'in birlikte yazdıkları kitaptan uyarlanıyor.

 

Orijinal konusu ile dikkatleri çekeceğe benzeyen “Minamata”nın senaryosunu David K. Kessler kaleme alıyor. Filmin yönetmen koltuğunda ise “Kutu”, “Holy Rollers”, “Lullaby” ve “Friendly Fire” yapımlarından Andrew Levitas oturuyor.

 

Filmde W. Eugene Smith rolündeki Johnny Depp’e; Bill Nighy, Lilly Robinson, Hiroyuki Sanada, Tadanobu Asano, Jun Kunimura gibi isimler eşlik ediyor.

 

2020’de vizyona girmesi planlanan film için şu anda gerçekleşmekte olan 72. Cannes Film Festivali’nde yatırımcı arayışının sürdüğü de duyumlarımız arasında yer alıyor.

 

Filmden yayınlanan ilk görselleri aşağıdaki galerimizden inceleyebilirsiniz.