Vizyondaki Filmlerde Bu Hafta (7 Ağustos 2020)

07.08.2020 16:04
Vizyondaki Filmlerde Bu Hafta (7 Ağustos 2020)

Ülke genelinde sinema salonlarının önemli bir oranda tekrar hizmet vermeye başladığı ve “Nuh Tepesi”, “Araf 4: Meryem”, “Gölgelerin Aşkı” gibi filmlerin yeniden gösterildiği 7 Ağustos 2020 hafta sonunda 4 yeni film vizyona giriyor.

The Night Clerk

“The Night Clerk” oldukça zeki ve hatta otizme yakınlığı olan Bart Bromley (Tye Sheridan) adında bir otel görevlisine odaklanıyor. Bart'ın vardiyası sırasında otelde bir kadın öldürülür ve baş şüpheli otel görevlisi olur. Polis soruşturması derinleşirken otel görevlisi güzel bir misafirle özel bir bağ kurar. Bart, kadın bir sonraki kurban olmadan önce gerçek katili durdurmalıdır.

The Field Guide to Evil

Bir antoloji filmi olan “The Field Guide to Evil” 8 farklı ülkeden, 8 farklı yönetmenin perspektifi ile korku öğelerini odağına alıyor. Bilinen mitler, halk öyküleri ve efsanelerin anlatıldığı film insanoğlunun en karanlık korkularını barındıran hikâyelerden oluşuyor.

47 Meters Down: Uncaged

Mia deneyimi olmamasına rağmen üvey kardeşi Sasha’nın dalış teklifini kabul eder. Suyun altında kalmış antik Maya harabelerinde gerçekleşecek bu dalışa, arkadaşları Alexa ve Sasha’da dahil olur. Fakat bu tekinsiz mağara sisteminin içinde çok gelişmiş bir avcı yaşamaktadır. Yapacakları tek bir yanlış, son yanlışları olabilir. Kapana kısılmış şekilde suyun altında kalmışken, ekibin yapabileceği tek şey canla başla bu avcıya karşı savaşmaktır.

Bir Yalnızlık Şarkısı

Bir şarkı sözü yazarının şarkı yazmaya çalışırken karşılaştığı birbirinden farklı aşk hikâyelerini odağına alan filmin yönetmen koltuğunda Ahmet Levent Pala’yı görüyoruz. Şarkı yazmak hiç bu kadar karışık olmamıştı!