Viggo Mortensen ve Caleb Landry Jones, Alex Gibney'nin Vietnam Gerilim Filmi 'Two Wolves'da Başrolde

28.10.2021 14:28
Viggo Mortensen ve Caleb Landry Jones, Alex Gibney'nin Vietnam Gerilim Filmi 'Two Wolves'da Başrolde

Viggo Mortensen ve Caleb Landry Jones, Oscar adayı belgeselci Alex Gibney tarafından yönetilen Vietnam Savaşı'nda geçen bir gerilim filmi olan Two Wolves'un oyuncu kadrosuna liderlik edecek.

Film, İkinci Dünya Savaşı sırasında My Lai köyünde silahsız sivillerin katledilmesini durdurmak için asker arkadaşlarına sırtını dönen ve vahşetten kurtulanları kurtaran helikopter pilotu Hugh Thompson'ın hikayesini anlatıyor. Thompson bir kahraman gibi muamele görmek yerine hain olarak damgalandı ve askeri mahkemeyle tehdit edildi. My Lai'de gerçekte ne olduğunu araştırmak ve Hugh Thompson'ın hikayesinin gerçeğini doğrulamak General William 'Ray' Peers'a düştü.

Alex Gibney Yedi Yıldır Bu Filmi Yapmak İstiyor.

Anthony McCarten (The Theory Of Everything), senaryoyu Matt Cook (The Informer) ile birlikte yazdı. Yapımcılar Fields Park için Paul Higgins, Peter Saraf, Altitude Film Entertainment için Will Clarke, Jigsaw Pictures ve Big Beach için ise Alex Gibney. Altitude, uluslararası satışları yönetecek ve projeyi sanal AFM'de alıcılara tanıtacak. Bu, Gibney'nin kariyerinin başlarında The Ruling Classroom da dahil olmak üzere filmler üzerinde çalıştıktan sonra kurgu filmlerini yönetmeye dönüşü.

Alex Gibney, “Bu yedi yıldır yapmak istediğim bir filmdi. Artık doğru ekibe sahip olduğum için bu güçlü hikayeyi anlatabiliriz” dedi ve devam etti, "Gündelik insanların doğaüstü güçlerle değil, mümkün olan en kötü koşullarda doğru şeyi yapma taahhüdüyle nasıl kahraman olabileceğine dair gerçek bir hikaye. Enron'dan beri, güçlerini kötüye kullanan insanlar hakkında filmler yapıyorum. Bu, savaşan iki adam hakkında bir film.”

Kaynak: Deadline