Vizyondaki Filmlerde Bu Hafta! (1 Temmuz 2022)

30.06.2022 17:40
Vizyondaki Filmlerde Bu Hafta! (1 Temmuz 2022)

Bu hafta 4’ü yerli 7 film vizyona giriyor.

Aralarında sevilen animasyon serisinin yeni filmi “Minyonlar 2: Gru’nun Yükselişi” ve Colin Farell’li bilim-kurgu “Yang’dan Sonra” da var.

 

Minyonlar 2: Gru'nun Yükselişi (Minions: The Rise of Gru)

Süre: 88 dk

Tür: Animasyon, Aile, Aksiyon, Komedi, Macera

Yönetmen: Kyle Balda, Brad Ableson

Seslendirenler: Steve Carell, Lucy Lawless, Michelle Yeoh

Stuart, Kevin ve Bob süpermarketten muzlarını alamazlar. Bu sebeple Beyaz Saray’a gidip şikayetçi olurlar. Şikayet etmeye gittiklerinde ise kovulurlar. Buna çok sinirlenen minyonlar; bu yüzden ABD hükümetini devirmeye çalışırlar. Bütün bunlar olurken, kahramanımız Gru’nun ise gençliğine dönüyoruz. Gru minyonlar ile tanışır, ve onların muzlarını almasını sağlar.

 

Aşkın Gönül Yazısı

Süre 129 dk

Tür: Dram, Romantik

Yönetmen: Umut Ertek

Oyuncular: Melis Tüzüngüç, Sebahat Kumaş, Hüseyin Elmalıpınar

Hollanda’dan gelen Tunç, çocukluğundan beri tanıdığı Necmi abisinin yanına uğrar. Orada çalışmakta olan Gönül’le tanışır. Gönül önce dirense de Tunç’un sevgisine inanarak karşılık verir ve ona aşık olur. Tunç’un Gönül’den gizlediği büyük sır ortaya çıktığı an olaylar gelişmeye başlar.

 

Yang'dan Sonra (After Yang)

Süre: 96 dk

Tür: Bilim Kurgu, Dram

Yönetmen: Kogonada

Oyuncular: Colin FarrellMalea Emma TjandrawidjajaJustin H. Min

Genç kızının (Malea Emma Tjandrawidjaja) sevgili yapay zeka arkadaşı Yang (Justin H. Min) sorun yaşadığında, Jake (Colin Farrell) onu tamir etmenin bir yolunu arar.  Bu süreçte Jake, önünde geçmekte olan hayatı keşfeder, karısı (Jodie Turner-Smith) ve kızıyla orada olduğunu bilmediği bir mesafede yeniden bağlantı kurar.

 

Evlat Olsa Sevilmez

Süre: 96 dk

Tür: Aile, Komedi

Yönetmen: Cüneyt İnay

Oyuncular: Zekeriya Akman, Günay Karacaoğlu, Sadi Celil Cengiz

Film, ölümcül bir hastalığa yakalanan annesinin son isteği olarak evlenmesini salık verdiği vurdumduymaz Samet'in evlilik arayışını anlatıyor.

 

Bir Kızla Tanıştım (I Met A Girl)

Süre: 108 dk

Tür: Dram, Komedi, Romantik

Yönetmen: Luke Eve

Oyuncular: Brenton Thwaites, Lily Sullivan, Joel Jackson

Gelecek vadeden bir müzisyen olan Devon şizofreni hastasıdır ve kardeşi Nick’in bakımına muhtaçtır. Ancak Nick’in karısı Olivia hamile kaldığında ikisi Devon’ın evden ayrılmasını sağlar. Hayatı bir anda altüst olan Devon bu sırada gizemli bir kadın olan Lucy ile tanışır. Birlikte zaman geçirdikten Devon ve Lucy birbirlerine açık olur. Devon, sevdiği kadının kardeşi ile tanıştırmak ister ancak buluşma zamanı Lucy gelmez. Lucy’nin evde de olmaması üzerine Nick, Lucy’nin kardeşinin hayal ürünü olabileceğinden şüphelenmeye başlar. Akıl sağlığını kanıtlamak zorunda kalan Devon, bu sırada Lucy’nin yazdığı bir notu bulur; benimle Sydney’de buluş. Devon, sevdiği kadını bulmak için destansı bir yolculuğa çıkar.

 

Kahran

Süre: 80 dk

Tür: Korku

Yönetmen: Ahmet Yaşar Gümüş

Oyuncular: Emre Kümük, Hilal Yazıcı, Berfin Özmeral

Film, ücra bir Anadolu kasabasına giden Mert'in burada başından geçenler ile intikam arayışındaki Kahran cinlerini merkezine alıyor.

 

Zir-i Cin

Süre: 76 dk

Tür: Korku

Yönetmen: Emre Pala

Oyuncular: Defne Çoban, Ogan Şenyolcu, Mohamad Ahmad

Defne İstanbul’da yaşayan Türkiye’nin önde gelen bir gazete şirketinde çok önemli haberlerin altına imzasını atan girişimci ve cesur bir gazetecidir. Defne ve ekip arkadaşları Malatya film festivali sonrası İstanbul dönüş yolunda ilerlerken Defne’nin ilgisini yolun kenarında duran bir tabela çeker. Bu tabela onu istemsizce köye sürükler. Defne ve arkadaşları daha köye ilk girdikleri andan itibaren garip olaylar yaşamaya başlar. Bu yaşanılan olaylar giderek çok daha fazla korkunç haller almaya başlar. Defne ve arkadaşları içine düştükleri bu durumdan kurtulmak için çözümler bulmaya çalışsalar da köyde yaşayan varlıklar olayları çok daha korkunç ve acımasız hale getireceklerdir.