Pac-Man Filmi Geliyor!

09.08.2022 11:56
Pac-Man Filmi Geliyor!

Jane the Virgin” dizisinin oyuncularından Justin Baldoni, Pac-Man'in maceralarını sinemaya uyarlamaya hazırlanıyor.

Justin Baldoni'nin yapım şirketi Wayfarer Studios, Pac-Man'i yaratan Japon video oyunu yayıncısı Bandai Namco Entertainment'ın yanı sıra Ace Combat, Galaga ve Tekken ile birlikte popüler arcade oyununa dayanan bir film projesi üstünde çalışıyor.

Pac-Man 1980'lerde Amerika Birleşik Devletleri'nde tanıtıldı ve sonraki yıllarda yeni konsollar ve mobil oyunlar piyasaya sürmeye devam etti. 2005 yılında Guinness Dünya Rekorları, onu “jetonla çalışan en başarılı oyun makinesi” olarak onurlandırdı.

Açlıktan ölmek üzere olan bir Pac-Man'in ölümcül hayaletlerden kaçmaya çalışırken bir labirentte ilerlediği video oyunu, daha önce 1980'lerde ABC'de yayınlanan aynı adlı bir animasyon dizisine ve 2013’te "Pac-Man and the Ghostly Adventures" adlı çizgi diziye ilham olmuştu.

Ancak şimdiye kadar, Pac-Man yalnızca pikselli bir ekranda sarı bir yüzdü. Üstünde çalışılan filmi versiyonunun ayrıntıları ise belirsizliğini koruyor. Ama filmin bir animasyon olmayacağını biliyoruz.

Pac-Man, şu anda büyük ekrana çıkmaya hazırlanan tek oyun değil. Oyuncak şirketi Mattel, kart oyunu Uno, Matchbox arabaları ve Rock 'Em Sock 'Em için defilm projeleri geliştiriyor.

İsimsiz Pac-Man filmi, Paramount'un gişe rekortmeni “Kirpi Sonic”in yapımcılarından Chuck Williams'ın hikayesine dayanıyor.

Baldoni'nin Steve Sarowitz ile birlikte kurduğu Wayfarer Studios, 2020 yapımı “Clouds”a destek verdi. Uzun süredir devam eden CW dizisi “Jane the Virgin”de yakışıklı otel sahibi Rafael Solano'yu oynamasıyla tanınan Baldoni, aynı zamanda Cole Sprouse'un oynadığı 2019 tarihli romantik drama “Five Feet Apart”ın da yönetmenliğini yaptı.