Vizyondaki Filmlerde Bu Hafta! (4 Kasım 2022)

04.11.2022 10:19
Vizyondaki Filmlerde Bu Hafta! (4 Kasım 2022)

Bu hafta 3’ü yerli 7 film vizyona giriyor.
Aralarında bu yılın en beğenilen filmlerinden "İlgi Manyağı" ve Çağlar Çorumlu ile Boran Kuzum'un başrolde olduğu komedi "Hazine" de var. 

Mahalleden Arkadaşlar

Süre: 91dk 

Tür: Komedi

Yönetmen: Selçuk Aydemir

Oyuncular: Nurgül YeşilçayAlper KulMurat Akkoyunlu

2015 yılında Selçuk Aydemir'in aynı isimli kitabından uyarlanan "Mahalleden Arkadaşlar", zıpır bir çocuğun gözünden 90'lı yılların başındaki bir mahallenin ortamını ele almaktadır.

 

Hep Yek 5: Bizim Şeyimiz mi Altan

Süre: 98dk

Tür: Komedi

Yönetmen: Özgür Bakar

Oyuncular: İnan Ulaş TorunÖnder AçıkbaşTuna Orhan

Serinin beşinci filmi, cezaevinden çıkan Ali Kapan ve adamlarından paçayı bir kere daha kurtarmaya çalışan Altan ve Gürkan'ın hikayesini konu almakta. 

 

Hazine

Süre: 108dk

Tür: AileAksiyonKomediMacera

Yönetmen: Canbert Yerguz

Oyuncular: Çağlar ÇorumluBoran KuzumAslıhan Gürbüz

Annesinin vefatı ile yıllar sonra doğup büyüdüğü kasabasına dönen devlet memuru Mesut, annesine karşı son görevini yerine getirmek ve hızlıca Ankara’ya dönerek yarım bıraktığı gönül meselesini tamamlamak ister. Ancak işler hiç de umduğu gibi gitmez. Mesut’un memleketinde düşündüğünden daha fazla kalması gerekecektir. Bu esnada kardeşi Musa yüzünden katıldığı bir define kazısı ile Mesut kendisini talihsizlikler zinciri içerisinde bir macerada bulur.

 

Kabus Gecesi: Diriliş (Jeepers Creepers: Reborn)

Süre: 88dk

Tür: GerilimGizemKorku

Yönetmen: Timo Vuorensola

Oyuncular: Sydney CravenImran AdamsGeorgia Goodman

Sevgilisi Chase'in ısrarlarına dayanamayıp bir korku festivaline giden Laine, festivalin bulunduğu kasabanın geçmişinde yer etmiş The Creeper ile ilgili anlamlandıramadığı hayaller görmeye başlar. 

 

Astronot Köpekler: Tropikal Macera (Space Dogs: Tropical Adventure)

Süre: 80dk

Tür: AnimasyonAile

Yönetmen: Inna Evlannikova

Seslendirenler: Mauriett ChayebMarie MongeRomulo Bernal

Ünlü astronot köpekler Belka ve Strelka keşif görevi ile uzaya yollanırlar. Ama uzaydayken dünyadan bir acil durumu mesajı alırlar: Atlantik Okyanusu'nun tropik bölgelerinde esrarengiz ve riskli bir girdap oluşmuştur. Astronot köpekler bu görev için dünyaya dönmeli ve süper kahraman dostlarının da desteğiyle gezegeni kurtarmalıdırlar.

 

İlgi Manyağı (Sick of Myself)

Süre: 97dk

Tür: DramKomedi

Yönetmen: Kristoffer Borgli

Oyuncular: Kristine Kujath ThorpEirik SætherAnders Danielsen Lie

Signe ve Thomas birbirleriyle yarış içinde oldukları sağlıksız bir ilişki içindediler. Bir anda Thomas'ın çağdaş sanatçı olarak kabul gören bir isim hâline gelmesiyle bu yarış sıkıntılı olmaya başlar. Altta kalmak istemeyen Signe, bütün dikkatleri ve sempatiyi üzerine çekecek yeni bir kişilik yaratır ve kaybettiği statüsünü umutsuzca geri kazanmaya çalışır.

 

Kestik! (Coupez!)

Süre: 110dk

Tür: KomediKorku

Yönetmen: Michel Hazanavicius

Oyuncular: Romain DurisBérénice BejoMatilda Anna Ingrid Lutz

Kullanılmayan bir fabrikada, Z sınıfı bir korku filmi çekimi yapılmaktadır. Ekip yorgun teknisyenlerden ve ilgisiz oyunculardan oluşmaktadır... Sadece yönetmen bu düşük bütçeli zombi filmine hayat vermek için gerekli enerjiye sahip görünmektedir. Özellikle zor bir çekime hazırlanılırken gerçek zombilerin seti basmasıyla çekim sekteye uğrar. Kamerada her şey olabildiğince normal gözükmektedir. Kamera arkasında ise binbir takla atan ekip filmi kurtarmak için ağızlarından bir kelimeyi düşürmemektedir: KESME!