Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Dilemma

Dilemma profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
8.0/ 10
4 oy

Dilemma

Bilinmiyor

Bu bilgi mevcut değildir.

Biyografisi

Uzun yıllar çeşitli sanatçı ve gruplara enstrümanları ile eşlik eden Levent Candaş (bas gitar-vokal), Arıkan Sarıkaya (davul) ve Taner Ayan’dan (elektro gitar) oluşan Dilemma; müzik yolculuğuna devam ediyor.

80′li yıllardan 2000′li yıllara uzanan geniş bir müzik diliminde, yaşadıkları tecrübeleri yazdıkları şarkılara aktaran Dilemma; şehirli bir adamın günlük sıkıntılarını anlattıkları albümleri ile rock müziğe yeni bir bakış açısı getiriyor. Şarkıların satır aralarında hayatta var olan Dilemma’yı yani ikilemi anlatan grup hayata karşı hümanist duruşları ile dikkat çekiyor.

Prodüktörlüğünü Okay Bakırcıoğlu, müzik direktörlüğünü Cenk Eroğlu’nun yaptığı albümde yer alan “Var mı ki?” isimli parçaya Devrin Usta tarafından çekilen klip tüm müzik kanallarında gösterilmeye başladı.

“Çemberimde Gül Oya” dizisinin soundrackinde yer alan “Hep Bana” ile geniş kitleler tarafından tanınan grubun merakla beklenen ilk albümü “Nereye Kadar” Esen Müzik etiketiyle tüm müzik marketlerde yerini aldı.

Devamı
Gizle
Tüm yorumlar (1)
Avatar
TheBlindBusker (Star) | 17 Mayıs 2009, 10:07

ben de "hep bana" isimli çalışmalarıyla çemberimde gül oya adlı dizide tanıdım ve o şarkısını çok beğeniyodum, yolları açık olsun...

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz