Gisele Bündchen

8,8 134 oy

Gisele Bündchen Biyografi

Gisele Caroline Bündchen, Brezilyalı model. 2000'li yılların en tanınan ve en çok kazana süpermodelleri arasında yer almıştır.

1980 yılında Brezilya'nın Rio Grande do Sul, eyaletindeki Três de Maio'da dünyaya gelmiştir. Anne ve babası Alman kökenli olup Patrícia adında ikiz kızkardeşi bulunan Bündchen'in; Raquel, Graziela, Gabriela, Rafaela adlarında 4 kız kardeşi daha vardır. Aslında profesyonel voleybol oyuncusu olmak isteyen ünlü manken, 14 yaşında McDonald's'da Big Mac yerken keşfedilmiştir. Sonraları Brezilya'da gerçekleştirilen Elite Look of the Year yarışmasında ikincilik ödülü almış yarışmanın dünya çapındaki kısmında da dördüncülük ödülü almıştır. 1999 yılında Vogue Yılın Mankeni (Modeli) seçilmiştir. 2000 yılında Dünyanın En Güzel Kızı olarak lanse edilerek Rolling Stone dergisine kapak olmuş dördüncü Manken'dir. Grenden firmasından kendi çizgisi doğrultusunda çıkardığı Ipanema Gisele Bündchen Sandaletleri 2001 yılından bu yana dünya çapında 100 milyon adet satılmıştır. 2004 yılında Queen Latifah ve Jimmy Fallon ile birlikte çevirdiği Taxi 3, supermodelin ilk sinema filmi olmuştur. Gisele Bundchen 2006 yılında ise Şeytan Marka Giyer filminde de rol almıştır.

Bugüne kadar sayısız dergiye kapak olmuş ve billboardlarda yer almıştır. Gisele aralarında ABD, Brezilya, İtalya, İspanya, Fransa, Türkiye, ALmanya ve Kore'nin de bulunduğu bir çok ülkede 20'den fazla markanın yüzü olmuştur.

2000 yılında Los Angeles'ta bir partide tanıştığı Leonardo DiCaprio ile 2005'e dek aralıklarla birlikte olmuş, sonunda Kasım 2005'te ayrılmıştır. 2006 yılının sonlarında birlikte olmaya başladığı ünlü Amerikan Futbolu oyuncusu Tom Brady ile 2009'da evlendi. Bu evlilikten 2009 ve 2012'de doğan iki çocuğu bulunmaktadır.

Devamını Oku

Gisele Bündchen Filmografi

Tümünü Gör