Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Hasan Kaçan

Mahmut ile Meryem Fragman 2
Hasan Kaçan profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
8.4/ 10
114 oy
78 kullanıcının favorisi

Hasan Kaçan

Türkiye

10 Aralık 1957

Biyografisi

Küçük yaşta ailesiyle Kayseri\'den İstanbul\'a gelen Kaçan\'ın hayatı ortaokul yıllarında Oğuz Aral\'la karşılaşmasıyla değişmiş. Mizah anlayışını tam 15 yıl boyunca Gırgır dergisinde sergileyen Kaçan, gelişiminde Aral\'ın rolünü her fırsatta vurguluyor. Bir de ailesi var ki, Hasan Kaçan\'ın mizahında ki rolü yadsınamaz.Özellikle annesi. Anadolu insanını kıvrak zekasının ürünü ince esprileriyle, erkek berberi olan babasıysa, dükkana traş olma bahanesiyle gelen müşterilere anlattığı Heredot Cevdetvari hikayeleriyle Hasan Kaçan\'ın, mizah anlayışında büyük rol oynamış.

Gırgır\'dan sonra yine dergi ve gazetelerde karikatürler çizen Kaçan, son iki seneden beri, televizyon izlemeyenleri bile ekran başına mıhlıyor. Kahveden içeri girip de \'Selamünaleyküm kahve milletinin insanları!\' dediğinde evlerinde ekrana kitlenmiş seyirciler koltuklarına daha bir sıkı yerleşiyor. Ardından kahveci çırağına bağırarak, \'Ne duruyorsun taarruz keçisi, çayları tazelesene!\' Bu, öykünün birazdan başlayacağı sinyalini veriyor. Kahvede kendine ayrılan yere oturup herkese, Ferhat ile Şirin\'den, Evliya Çelebi\'ye kadar birçok hikayeyi gözlerini kırpmadan dinleten nam-ı diğer HEREDOT CEVDET tiplemesiyle bizlere pazartesi sendromunu biraz olsun atlatmamızı sağlayan Ekmek Teknesi dizisinde bizleri tarihin gülen yüzüyle tanıştırıyor.

Devamı
Gizle

Katkıda Bulunduğu Son 8 Yapım

Hepsini Göster
Tüm yorumlar (18)
Avatar
elfzeus (Figuran) | 17 Ocak 2014, 12:15

hasan abi en sevdiğim komedi oyuncusudur, çok da karizmatiktir

Cevap Yaz
0
1
BaRDaS (Profesyonel) | 18 Ağustos 2013, 13:43

O Heredot Cevdettir benim için ve öyle kalacaktır.

Cevap Yaz
0
3
Baykartalizma (Dublör) | 14 Ağustos 2013, 21:50

Heredot Cevdet, kıssadan hisseleri anlatan saygıdeğer abimiz.Daha fazla yapımda özellikle komedi tarzı yapımlarda görmek istiyoruz.

Cevap Yaz
0
0
ymrblack (Dublör) | 18 Temmuz 2013, 02:22

ülkemizin nadir başarılı ve yetenekli insanlarından..

Cevap Yaz
0
1
mertyasatan (Amatör) | 30 Haziran 2013, 12:47

Adamım ya çok güzel tiplemeleri var.

Cevap Yaz
0
1
Görüşleriniz