Nail Yurtsever

8,1 31 oy

Nail Yurtsever Biyografi

 

1972 yılında bingöl-kiğı’da doğdu. 1992’de mkm (mezopotamya kültür merkezi) bünyesinde müzik faaliyetlerine başladı. agirê jiyan adlı müzik grubunun kurucuları arasında yer aldı. 1993’te evrensel sanatlar merkezi’nde armoni ve piyano eğitimi, 1997’de timur selçuk’tan doğu müziği armonisi ve piyano; oğuz abadan’dan bas gitar ve solfej dersleri aldı. 1996 yılında agirê jiyan’ın adarê albümünün aranjörlüğünü yaptı.

bireysel çalışmalarına başladığı 1998 yılından itibaren stüdyo sound’da, tonmaister olarak çeşitli albümlerin kayıt ve mikslerini gerçekleştirdi.

aynur doğan’ın keçe kurdan adlı albümünde hêjîrokê; nûpel adlı albümünde ise can weza ve ez keç im adlı şarkıların aranjörlüğünü yaptı. gülbahar’ın musikar adlı albümünün aranjörlüğü ve müzik yönetmenliğini üstlendi.

handan ipekçi’nin yönettiği ve mazlum çimen’in müziklerini yaptığı büyük adam küçük aşk film müziklerinin kayıt ve mikslerini gerçekleştirdi. hilmi yarayıcı ile birlikte seher vakti (dizi film) ve aşk yolu (televizyon filmi) adlı yapımların müziklerine imza attı.

2006 itibariyle ıhlamurlar altinda (dizi film) film müzikleri albümünü çıkardı.
Devamını Oku
Bu sanatçı için henüz resim eklenmemiş. İlk sen ekleyebilirsin!