Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Betty Lou Gerson

The Fly (1958) Fragmanı
Betty Lou Gerson profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
6.8/ 10
5 oy
2 kullanıcının favorisi

Betty Lou Gerson

ABD

20 Nisan 1914

12 Ocak 1999

Tüm yorumlar (1)
Avatar
fergo10 (Profesyonel) | 16 Ağustos 2011, 19:14

O içinde oyunculuk kariyerine başladı radyo draması hala 20'li yaşlarda iken, 1935 yılında ve bir dayanak noktası oldu pembe diziler görünen, bu dönemde Arnold Grimm Kullanıcı Daughter (1938 yılında itibari kızı Constance olarak), Road of Life (Hemşire Helen olarak Gowan) ve radyo versiyonu Guiding Light 1940'ların ortalarında, Charlotte Wilson gibi. O yerleşik romantik kurşun gibi romantik bir antoloji İlk Nighter Programı , Perde Zaman , ve Grand Hotel .
 

Hareketli Los Angeles ile ilk kocası Joe Ainley (yönetmenliğini de olan Guiding Light gibi 1940'larda), o kısa sürede böyle bir dizi kendini kurulan Macera Aşk, tarihsel drama Mr. Başkan (başkanlık sekreteri olarak), Whistler , Suç Classics , Kaçış , Gerçekten Johnny Dolar Sevgiler . O birkaç bölüm duyuldu Lux Radyo Tiyatrosu , özellikle Glinda İyi Cadı 1950 dramatizasyon The Wizard of Oz
 
.
Bu dönemde, o anlatıcı olarak rol aldı Walt Disney 's sürümü Külkedisi . Birkaç yıl sonra o rezil, bencil sosyetik ses Cruella De Vil 1961 yılında Walt Disney animasyon filmi One Hundred and One Dalmaçyalı . Onun birkaç fotoğraf makinesi üzerinde film rolleri de görünüşe Fly Hills Mucize ve Mary Poppins (bir küçük bir cameo kocakarı ). Televizyon, o konuk oynadı Perry Mason , The Twilight Zone , Dick Van Dyke Show , ve Rifleman .

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz