Kız ve Kurt

Red Riding Hood

Bütün Fragmanlar ►
Kız ve Kurt (2011) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.2
/ 10
1122 oy

01 Nisan 2011

2011 - ABDKanada

FantastikGizemKorku

100 Dak.PT100M

David Johnson

1187 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Valerie (Amanda Seyfried) iki erkek arasında kalmış genç ve güzel bir kızdır. Köyün en güzel kızı Valerie, gönlünü yoksul Peter’ a (Shiloh Fernandez) kaptırmıştır. Ancak ailesi onu varlıklı Henry (Max Irons) ile evlendirmek istemektedir. Birbirini kaybetmek istemeyen âşıklar, birlikte kasabadan kaçma planları yaptığı sırada korkunç bir olay yaşanır. Valerie’ nin kız kardeşi köyün çevresinde, karanlık ormanda sinsice dolaşan bir kurt adam tarafından vahşice öldürülmüştür.Yıllarca, insanlar bu yaratığa ayda bir kez hayvan kurban vererek kendilerine zarar vermesini engellemişlerdir. Ta ki, bir dolunay gecesi, kurdun aralarından birini öldürmesine dek.Köy halkı intikam almak için, ünlü bir kurt adam avcısı olan Peder Salomon (Gary Oldman)’dan yardım isterler. Lakin pederin gelişiyle hiç beklemedikleri bir gerçeği öğrenirler. Kurt gündüzleri insan kılığında dolaşıyordur ve içlerinden herhangi birisi olabilir.Her dolunayda ölü sayısı arttıkça, Valerie kurt adamın sevdiği biri olabileceğinden şüphe duymaya başlar. Tüm köyü panik sarmıştır ancak Valerie yaratıkla arasında çok özel bir bağ olduğunu keşfeder. Fakat bu onları engellenemez bir sona doğru sürükleyecektir. Valerie şüpheli ve yem olmuştur.

Devamı
Gizle
Filmi Ekleyen bloodyeagle
Popüler Yorumlar
zanzara44 (Figuran) | 31 Mart 2011, 20:32

Kurt adamların olduğu her filmi izlerim bu filmide izliyecem büyük ihtimal.

5
+27
isabella-cullen (Figuran) | 25 Mart 2011, 15:10

izledin mi ??? netten mi rica etsem siteyi link atarmısın :D ???

4
+22
Tüm yorumlar (632)
jackhal_mk (Amatör) | 05 Nisan 2014, 22:45

konu anlatimina spoiler koysaydiniz bari. kurtadamin kim oldugunu anladik :/

Cevap Yaz
0
0
sashaaaaaaaaaa (Profesyonel) | 22 Şubat 2014, 17:14

film boyunca şüphe etmediğim birisi dahi kalmadı son dakikaya kadar büyük sırrı çok güzel sakladılar tebrik ediyorum . zaten film şöyle bir bakıldıgında pek de fazla sürükleyici değildi sırf kim diye merakımdan sonuna kadar baktım

Cevap Yaz
0
1
alperjoo (Figuran) | 18 Şubat 2014, 22:48

Gary Oldman ve Amanda Seyfried ile zenginleşmiş kadrosuyla bildiğimiz "Kırmızı Başlıklı Kız" hikayesinin farklı bir uyarlaması olan bu hikaye,ilk yarım saat monoton temposuyla bekleneni veremese de sonrasında tempo gittikçe artıyor ve gizem balansının da çok iyi ayarlanması ile ilginç bir hal alıyor.
Kendi adıma söyleyebilirim ki filmin son bölümünden büyük keyif aldım.Peter karakterine Shiloh Fernandez yerine daha kalifiye bir oyuncu tercih edilebilirdi;bence çoğu sahnede kötü anlamda sırıttı.Onun dışında Gary Oldman'ın oyunculuğunu beğendim.
Genel itibariyle Orta Çağ hurafelerinin hüküm sürdüğü bir mekan ve zamanda gelişen "Kurt Adam" fenomeninin bir başka uyarlamasını izleyeceksiniz...7/10
Son olarak filmin çarpıcı repliğiyle bitirmek istiyorum:
-"Tanrı gerçekten var demek ki çünkü sen şeytansın!"
Not:Devamını getirmiyorum;çünkü ağır spoiler olur...(İzleyince anlayacaksınız:))

Cevap Yaz
0
2
PHOENIX (Dublör) | 10 Ocak 2014, 00:28

Seyirciyi sıkmayan hoş bir yapım.

Cevap Yaz
0
0
Andrewamy (Amatör) | 30 Aralık 2013, 18:15

Amanda ya bu rol çok yakışmış çok masum...

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz