Yanlış Zaman Yolcuları

Yanlış Zaman Yolcuları (2007) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.2
/ 10
47 oy

21 Eylül 2007

Dram

Canan Cemali Aren Perdeci

18 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Geçmişinden kurtulmak için ne kadar ileri gidersin?
Genç bir yazar olan Mahir(30)yeni kitabı üzerinde çalışmaktadır. Fakat hayatında meydana gelen önemli bir olay onu yazmaktan uzaklaştırır. Hayatı tam bir kabusa dönüşür.
Çocukluğunun tüm anıları gözünde canlanır; Onu tek başına büyütmüş zarif ama güçlü annesi, sıcak komşuluk ilişkileri, karşı dairede yaşayan evin bakıcısı neşeli matmazel Sona, yazar Sermet Bey ve onun genç ve güzel kızı Aslı.
Mahir daha çocukken kendinden on yaş büyük olan Aslı’ya aşık olmuş, onun tüm gizli oyunlarının içine girmiş ve ona büyük bir tutkuyla bağlanmıştır. Geçmişin o renkli ve neşeli günleri şimdiki hayatının karanlığında Mahir’e bir sığınak olmuş, ilk aşkı Aslı onun için bir saplantıya dönüşmüştür.
Mahir’in bu zor günlerinde karşı evin artık yaşlı bakıcısı Madam Sona bile ona yardım edemez. Fakat yayınevi Mahir’e yeni kitabını bitirmesi için baskı yapmaktadır. Ona bir hafta süre tanırlar. Kitap teslim edilmediği taktirde geçmişinin tüm izlerini taşıyan evine haciz konulacaktır.
Madam Sona bu kısa sürede ona yazmasını hızlandıracak bir sekreter bulmayı önerir. Mahir’in bunu kabul etmekten başka şansı yoktur.
Gelen genç ve güzel sekreterle (Sinem,20) Mahir çalışmaya başlar. Romanının baş kahramanı bellidir: Aslı. Aslı’nın romandaki sevgilisi de Mahir’den başkası değildir. Mahir bu romanla kendini Aslı’yla yaşıt hayal etmiş ve gerçek hayatında gerçekleştiremediği bu düşü romanında canlandırma fırsatı bulmuştur.
Bu roman geçmişinden izler taşımalıydı. Olaylar artık onun istediği gibi gelişebilir, karakterler onun istediği gibi hareket edebilirdi. Mahir’in romana başlamasıyla biz de bu masalsı yolculuğa yazarla beraber çıkarız. Mahir roman ilerledikçe uzun süredir sadece kendine sakaladığı geçmişini, Aslı’yı Sinem ile paylaşır.
Artık yazarla beraber hem geçmişi hem romanı hem de şimdisi arasında ilginç keşfe çıkarız ta ki Sinem geçmişin karanlık sorularına cevap arayana dek...

Devamı
Gizle
Filmi Ekleyen Esas Oglan
Tüm yorumlar (20)
radikal-46 (Profesyonel) | 20 Ağustos 2011, 02:58

valla ne yalan söyleyim filmin etkisinde kalmadım desem yalan olur tamam bir takim kurgu hataları olabilir ama sanatsal yönden oldukça verimli buldum tavsiye ederim.

Cevap Yaz
0
1
engelend54 (Jön) | 12 Mart 2011, 20:58

Bu film kimsenin tahmin edemeyeceği şekilde gelişiyor.Farklı konusu var...

Cevap Yaz
0
0
septimus (Dublör) | 06 Mayıs 2010, 01:34

ben oyuncularının her birine, müziğine, konusuna hasta olmuştum ayrı ayrı. ama dönüp baktığımda o kadar iyi olduğunu düşünmüyorum şimdi. oyuncuları gelecek vaadediyor o ayrı. sadece biraz amatör müydü, bir yerlerde yüzeysel mi kalmıştı tam tanımlayamadığım eksik bir şeyler var.

Cevap Yaz
0
0
kuzenlerfb (Profesyonel) | 24 Nisan 2010, 18:51

Aren Perdeci’nin yönettiği ve Murat Onur, Canan Cemali, Sinem Tuncer ile İlker Uysaler’in oynadığı “Yanlış Zaman Yolcuları” genç bir yazar olan Mahir’in bugünü, dünü, yazdığı romanı ve rüyaları arasındaki geçişleri konu alıyor.

Cevap Yaz
0
0
TILSIM (Star) | 22 Eylül 2009, 14:55

oyuncu arkadaşım canan kendi filmini yani yalnlış zaman yolcularını bana çok önermişti izlemek bugüne kısmetmiş , öncelikle cananı kırmak istemem ama film biraz sıkıcı gitti , kurgu karışık , yada anlamsız, tam anlam kazanacakken enerji kaybına düşüyor, aslı rolü ve karakteri canana yakışmış güzel rol sergilemiş canım arkadaşım, hele filmin bir sahnesi resmen porno ve izlenilecek gibi bir sahne değil tamam hayatımızda cinsellikte vardır ama bukadarı beyazperdeye yansımamalı canancım seni daha güzel mantıklı gerilim filmlerinde görmek isterim yolun açık olsun.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz