Hoşçakal Yarın

Hoşçakal Yarın (1998) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.1
/ 10
170 oy

23 Ekim 1998

BelgeselDramTarihPolitik

105 Dak.PT105M

Reis Çelik

143 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan'ın hikayesi. 1968-1972 yılları arasında tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de öğrenci ve işçi hareketleri alabildiğince yoğundur. Askeri cunta yönetime el koyuyor. Aranmakta olan öğrenciler yakalanıyor ve haklarında idam talebiyle mahkeme başlıyor. Savunma avukatları, gençlerin idam talebini gerektirecek bir suçlarının olmadığını tüm çıplaklığıyla ortaya koyuyor, ama askaeri mahkeme idamda ısrarlı olduğunu belirtiyor. Yargılamalar sonunda üç gence idam cezası çıkıyor. Artık idam için geriye sayım başlıyor. Dışarıda idamların durdurulması için ülke genelinde kampanyalar başlıyor, ama içeride üç genç de sonucun değişmeyeceğini biliyorlar. Onlar ailelerine son mektuplarını yazmaya başlıyorlar.

Devamı
Gizle
Popüler Yorumlar
fk1998 (Amatör) | 10 Ağustos 2012, 17:57

VATAN ONU PARSEL PARSEL SATANLARIN DEĞİL UĞRUNA DARAĞACINA GİDENLERİN VATANIDIR Senin saçma bulduğun film zamanında 6.Filo karşı duran üç gencin hikayesi Seninn saçma bulduğun film Amerikan Emperyalizimine karşı duran üç yağız delikanlının hayatı anlatıyor... Hala saçma buluyorsan bu senin siyasi zekanın geriliğidir... Sayın Jön

1
+7
Hukumsuzz (Figuran) | 02 Şubat 2013, 20:45

Filmin konusu, işleyişi süperdi ama Berhan Şimşek'in Deniz Gezmiş'i oynaması tek kelimeyle felaketti..

0
+4
Tüm yorumlar (54)
Hijyenik (Profesyonel) | 09 Ağustos 2013, 23:04

Her ne kadar yeterli olmasa da çekildiği dönem itibariyle bir takım tabuları yıktığı söylenebilir. Tuncel Kurtiz ve Tuncer Necmioğlu dışındaki oyuncu seçimlerinin pek de iyi belirlendiğini düşünmüyorum. Özellikle Berhan Şimşek gibi bir kişiliğin bugün ''nerden nereye'' sorusuna kendi mevcudiyetiyle verdiği cevap dediklerimin ne demek olduğunun da göstergedidir.
Dediğim gibi, ciddi eksiklikliklerine rağmen gözardı edilemeyecek bir filmdir Hoşçakal Yarın. Daha cesur, daha belirgin olabilirdi fakat o günki Türkiye şartlarında ne denli başarabilirdi bunu, orası ayrı mesele.

Cevap Yaz
0
1
melisa_korkmaz_3158 (Amatör) | 03 Ağustos 2013, 20:42

Filmi izleyenlerin çoğu bence konusu itibarı ile çok beğendiklerini söylemiş. Senaryoya diyecek laf yok arada gerçek sahneler de kullanmışlar ( mahkeme, yürüyüş vs.) Ama oyunculuk başrol dahil tamamen vasat. Duygu yok mimik yok düz yazı okur gibi oynamışlar. Buna rağmen izlenebilir.. Sonunda ağladığım nadir filmlerdendir.

Cevap Yaz
0
1
MrCvrgn (Efsane) | 31 Mart 2013, 01:41

ALLAH belasın versin siyasetinin.. günümüzde ergenekoncular diye adlandırılan gazeteci siyasetçi asker abilerimizinde hükümet denen veya dış politika bağlamlı sebeplerin aşikar olduğu ve toplumun bir parçası olarak bireylerin devekuşu misali kafasını yatırdığı ama çıkaramadığı saçma sapan insanlar olarak bir derse varamıyoruz.. Deniz Gezmiş gibi devrimci insanlar mum ışığında bile bulunamıyor şimdi.. Yazık..

Cevap Yaz
0
0
Hukumsuzz (Figuran) | 02 Şubat 2013, 20:45

Filmin konusu, işleyişi süperdi ama Berhan Şimşek'in Deniz Gezmiş'i oynaması tek kelimeyle felaketti..

Cevap Yaz
0
4
hilal_dirimsun (Amatör) | 26 Aralık 2012, 17:54

F Tipi Filmle kıyaslıyım diyorum ama kıyaslamaya kalkarsam Hoşçakal Yarına haksızlık etmiş olurum.harika bi film.duygu çok güzel yansıtılmış izleyipte ağlamayan insan yoktur..

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz