Paranoyak

La senda

Paranoyak (2012) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
5.7
/ 10
61 oy

07 Haziran 2013

GerilimKorku

71 Dak.PT71M

Juan Carlos Fresnadillo Miguel Ángel Toledo

The Path

19 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Paranoyak filmi, İspanyol yönetmen Miguel Angel Toledo'nun ilk uzun metrajlı yönetmenlik deneyimi. 7 Haziran 2013'te Türk izleyicisiyle buluştu.
Tibet Ölüler Kitabına göre, ölen bir kişi, 49 gün boyunca hala bir vücut sahibi olduğunu sanır, peki ya cehennem aklınızdaysa... Evliliğini telafi için umutsuz bir çaba içinde olan Raul (35) ve Ana (30) ire oğulları Nico (7) ile birlikte dağlarda izole bir Noel tatili önerir. Samuel (29), sorumlu yakışıklı bir marangoz çıkagelir. Ana ve Nico, Raúl'u son derece kıskandıran bir şekilde ona karşı şefkat duyarlar. Raul ilginç bir şekilde bu marangozla Ana'nın daha önceden tanıştığını ve birlikte bir sır sakladıklarını keşfeder. Raul, Samuel'i Noel yemeğine çağırır. Hedefi, aralarındaki ilişkiyi ortaya çıkarmaktır. Fakat son derece sorunsuz bir gece yaşanır. Ertesi gün rahatlamış uyansa da daha sonra gelişen olaylar Raul'un kuşkularını arttıracak ve onu bambaşka maceraların içine sürükleyecektir.

Devamı
Gizle
Filmi Ekleyen crazybeau

"Paranoyak" Filmi Galerisine Henüz Resim Eklenmemiş

Resim Ekle ►
Popüler Yorumlar
JackNicholsan (Amatör) | 10 Mayıs 2013, 23:37

hayat pişmanlıklarla dolu, en kötü pişmanlığın bu olsun

0
+6
Ewto (Figuran) | 07 Haziran 2013, 23:17

Biri de çıkıp demiyor ki aga bu nedir?

1
+4
Tüm yorumlar (21)
gunahkarsupheci (Profesyonel) | 14 Mart 2014, 11:35

Şaşırtmazdan bi gizem filmi olmuş.
Klasik boşanma eşiği ve evliliği kurtarabilmek için sessiz bi dağ evine tatile başlar herşey. Adamın garip, tuhaf tavırları gitgide dahada merak hale gelir ve bundan sonra odaklanarak izlerseniz.
Geri çekim giderek gerçeği göstermede şok olmadım sanki bunu bekliyordum gibi değişik bi açıyla gizem filmi olmuş. Korku yok gerilim olarak güzel sayılır.
Aslında herşey bi geriye dönüş hayaliydi. Finali tam yerinde güzel bitti.

Cevap Yaz
0
0
crystalmars (Dublör) | 14 Şubat 2014, 10:06

Çok beğendim tavsiye ederim puanım 7/10

Cevap Yaz
0
0
SadriUstaFan (Fenomen) | 04 Aralık 2013, 15:17

Filmi kendi açımdan söylemek gerekirse her türlü olasılıklara dayanarak izledim hani nasıl bir sonuç çıkarsa çıksın şaşırmam edasıyla izledim kendi açımdan söylemek gerekirse şaşırmadım diyebilirim. Tabi şöylwe bir şeyde mevcut filmde film aşırı derece de merak uyandırıyor filmde ki adamın tekinsiz hal ve tvırları eşine duyduğu kıskançlık filmde bunları görebiliyorsunuz ve bu adam nasıl bir şey yapacak diye çözüm üretiyorsunuz işte bu olaylardan dolayı filmde sürükleme payının yoğun olduğu su götürmez bir gerçek diyebilirim. Sözü uzatmadan sonuca gelirsek beğendim ve tavsiye ederim

Cevap Yaz
0
0
yoes cabul (Dublör) | 10 Kasım 2013, 11:57

film olağan başlıyor yuvasını kurtarmaya çalışan bir ebeveyn ama herşey tatilde gelen marangozla bir adamla değişiyor film kısa olmasına rağmen ağır temposuyla insanı sıkabiliyor bence bir insanın fikir ikilemine girmesini konu alan bir film sonu biraz hareketli olsada oda kafa karıştırmaya yetiyor izlenilecek bir film potasına girmiyor izlemeyende bir şey kaybetmez

Cevap Yaz
0
0
qamzeli55 (Figuran) | 10 Kasım 2013, 11:43

Sadece sonunu beğenmedim çok basit bitmiş bence! Normalde işlenişi güzeldi!

Cevap Yaz
0
1
Görüşleriniz