Sessiz Tepe

Silent Hill

Bütün Fragmanlar ►
Sessiz Tepe (2006) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.5
/ 10
1492 oy

13 Ekim 2006

2006 - KanadaABDJaponyaFransa

KorkuMacera

125 Dak.PT125M

Roger Avary

1795 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Bir çocuğun gizemli hastalığı. Çaresiz bir anne. Terk edilmiş bir kasaba. Genç bir anne olan Rose (Radha Mitchell) kızı Sharon'ın gizemli hastalığına çare bulmak istemektedir. Psikiyatrik tedaviyi reddeden Rose kızıyla birlikte, kızının rüyasında sürekli olarak tekrarladığı kasabaya, SILENT HILL'e doğru yola çıkar. Kocası Christopher'ın (Sean Bean) karşı çıkmasına rağmen Rose, kızının gizemli hastalığının tedavisinin bu gizemli kasabada olduğuna inanmaktadır. Anne kız kasabaya yaklaşırlarken karşılarına bir gölge çıkar ve Rose arabanın kontrolünü kaybeder. Kendine geldiğinde Sharon arabada yoktur. Rose kızını çaresiz bir biçimde ararken karşısına bir polis (Laurie Holden) çıkar ve onunla birlikte kızını bulmak için Silent Hill'e gider. Rose Silent Hill'in çıkan büyük bir yangından sonra terkedilmiş olduğunu keşfeder. Kasabanın her yanı sisle kaplıdır ve birden Rose'un etrafını gölgeler sarmaya başlar. Rose bu gizemli kasabada kızını ararken kızının kaybolmasının aslında çok büyük şeytani bir planın parçası olduğunu keşfeder.

Devamı
Gizle
Popüler Yorumlar
ulasakar (Amatör) | 04 Şubat 2012, 10:01

Abiler ablalar konusundan bir halt anlayamadığınız filmleri ''çok kötü, çok saçma, berbat, zaman kaybı'' diye karalayıp, 'saçma sapan' yorumlar yapmayınız. Bu bir oyundan filme uyarlamadır. Genelde oyundan filme uyarlamalarda eksikler sıkıntılar olur, çünkü oyun için yazılan senaryo ben diyeyim 10 siz deyin 20 filme sığmayacak kadar geniştir genelde. Koskoca senaryoyu 2 saatlik filmde bu kadar güzel anlatabilmeleri büyük bir başarı. Ki nesini anlamadınız da bu film saçma oluyor bende bunu anlayamıyorum. Silent hill serisi oyun dünyasının en seçkin üyelerinden biri, filmi de gayet başarılı. Anlayabilene tabiki... Umarım devam filmleri de aynı atmosferi yaşatır bizlere.

0
+12
mertercan (Artist) | 20 Haziran 2013, 03:13

"HER ANNE, ÇOCUĞUNUN GÖZÜNDE TANRIDIR." neden ilk önce ikinci filmi izlediğimi bilmiyorum. ilk film elimde varken, neden en son çıkan filmi ilk izledim gerçekten bilmiyorum ama olsun. bu film yani ilk film benim için bir nevi "başlangıç filmi" oldu diyebiliriz. evet ikinci filmde de yazmıştım, bu filmi beğenenler ikinci filmi hiç beğenmemiş diye. sanırım ben bu gruba giremeyeceğim çünkü ikinci film de hakikaten muhteşem. bu film zaten muhteşem. ikinci filmden daha iyi hatta ama Revelation'da yaşadığım gerilimli anları karalayıp atamam. bu filmde de inanılmaz gerildiğim anlar oldu. atmosferiyle, o korkunç siren sesiyle, yaratıklarıyla, hemşireleriyle ve müzikleriyle harika bir korku filmiydi.

1
+9
Tüm yorumlar (838)
bbuse (Figuran) | 29 Mart 2014, 23:06

Bu ne saçma sapan bir filmdir böyle berbattı aldığı puana şoktayım yani 10/4

Cevap Yaz
0
1
EvladiOsmanli (Amatör) | 24 Mart 2014, 01:50

Filmi anlayabilmeniz için oyununu oynamanız gerekir fakat oyunu 8 seriden oluşuyor. 1. oyunu Sessiz Tepe'nin 1. filmiyle, 3. oyunu da Sessiz Tepe'nin 2. filmi olan Karabasanla aynı. Oyunu gerçekten müthiş. Dünyanın en iyi korku oyunu serisidir kendileri. Bir çoğunu da oynadım ve konusunu da tam anladım. Öte yandan 1. filmi vasat bulmasam bile oyununa göre çok kötüydü. 2. filmi oyunuyla tıpatıp aynı denebilir ama o bana gerçekten zaman kaybı geldi. Sadece 1. filmi beğendim yani.

Cevap Yaz
0
1
eagle-b13 (Dublör) | 23 Mart 2014, 21:13

Az önce izledim filmi.Değişik bir korku yapımı olmuş bence.Sıradan değildi fakat başladığımda kapatsam mı diye düşündüm.Ama filmin sonuna olan merakım film boyunca canlı olduğu için kapatamadım da .Gerçekten de beklediğim gibi güzel bir final yaptılar , final filme yakıştı diyebilirim. Eminim sinemada izlense daha korkunç olabilirdi ama evde o kadar korkutmadı , çok korkutmayan özgün bir film olduğunu söyleyebilirim. İsteyen izlesin ama ısrarcı da değilim.

Cevap Yaz
0
2
omerloopus (Figuran) | 22 Mart 2014, 20:43

korku filmlerini pek sevmem ama bazen izlerim.Bu filmde tabi meşhur olunca izleyim dedim.korku filmi izlemediğimden dolayı kıyaslamada yapamadım..neyse 7/10

Cevap Yaz
0
0
ramazanterzii (Amatör) | 17 Mart 2014, 10:49

Herkesin korku filmi anlayışı farklıdır kimisi şeytanlı filmler kimisi sağlam konusu olan gerilimli filmleri tercih eder ben bu filimde izleyenler bilicek aynalar ( mirrors) filmindeki hazzı aldım diyebilirim fazlasıyla şok edici olmadım finalde dürüst olayim filmin sonunu önceden tahmin ettim ama bu asla sıkılmama neden olmadı fazla gerilim ve iyi senaryo özellikle soundtrack harika o piano sesi için bile izlenir film kısacası fazla uzatmadan 10/7,9

Cevap Yaz
0
1
Görüşleriniz