Into the Abyss

Into the Abyss (2011) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
6.5
/ 10
10 oy

Belgesel

105 Dak.PT105M

Werner Herzog

3 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Teksas eyaletinde işlenen bir cinayetin tanığı olan Michael Perry , Samimi bir dostunun arabasını çalmak üzere girdiği evde arkadaşının annesini öldürür.. Kısa sürede duyulan cinayet olayından aldığı ceza ise Ölümdür.. İşlediği suç ve cinayet Werner Herzog`un özel yetkililerden izin alarak yaptığı bu belgeselde sizlere sunuyoruz.. 

Tüm yorumlar (4)
sofarsogood (Artist) | 23 Temmuz 2012, 13:21

Dikkatimi çeken bir şey daha oldu, yazmayı unutmuşum. İzlediğinizde görecekseniz infaz edilen Michael Perry Jim Carrey'e çok benziyor. Özellikle Salak ile Avanak'taki haline. Beni şaşırtan bir diğer unsur ise bu kişiyle yapılan konuşmalara baktığınızda, bu insanın nasıl böyle şeytanca şeyler yaptığına inanmakta güçlük çekmeniz. Her ne kadar suçu işlediği yaş deli çağı olsa da...

Cevap Yaz
0
1
sofarsogood (Artist) | 21 Temmuz 2012, 22:42

Aslında filmden çok şey çıkarılabilir. En önemlisi de suç işlemenin nedenleri? Tüm tanıdıkların söylediği şey hep içki ve uyuşturucu. Tabi bunun yanında anne-baba eksikliği de var. Beni en çok etkileyen şey, suçu işleyenlerden Perry'in arkadaşının babası. O da cezaevinde tıpkı oğlu gibi 40 yıla mahkum olmuş. Ve kendisi bir mahkum, 2041 yılında tahliyesi yapılacak. Bu baba oğlunun hayatı için mahkemede yalvarmış. 10 jüriden iki kadın bu dramatik sahneye dayanamarak ağlamışlar, devamında infaz cezasına red kararı vermişler. Bu sayede mahkeme oğlunun ölüm cezası bozmuş ve ömür boyu hapse mahkum etmiştir. Sürecin başından sonuna kadar tanıklarla ve tanıdıklarla yapılan konuşmalar çok etkileyiciydi. Durağan ilerlese de çok başarılı bir ibretlik belgesel. Tavsiye ederim.

Cevap Yaz
0
1
hassectear (Figuran) | 13 Temmuz 2012, 01:15

Amerika da idama mahkum edilmiş ve idamına 8 günü kalmış bir adam, onun ortağı, infaz edilenlerin aileleri, olayın yaşandığı yerdeki insanlarla yapılan röportajlarla yapılmış, insana idamın doğruluğunu yanlışlığını sorgulatan bir film.

Film Amerikanın bazı bölgelerinde yaşanan sosyal hayat hakkında bilgiler veriyor. "Vay anasını biz çok temiz bir dünyada yaşıyormuşuz" diye diye bitirdim filmi. Holywood filmlerinin aksine gerçek insanlarla çekilmiş süper bi belgesel.

Cevap Yaz
0
1
muge123 (Artist) | 12 Temmuz 2012, 22:36

Ödül almış filmlere hep korkuyla yaklaşmama karşın bi cesaret izledim ama beğenmedim.Bana çok durağan ve sıkıcı geldı aslında konu güzel ama bu filmi sarmama engel olmuyor malesef ...

Cevap Yaz
-1
+0
Görüşleriniz