Kaçış Planı

Escape Plan

Bütün Fragmanlar ►
Kaçış Planı (2013) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.4
/ 10
612 oy

10 Ocak 2014

2013 - ABD

AksiyonGerilimGizem

116 Dak.PT116M

Miles Chapman Jason Keller

Kaçış Planı

388 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Dünyanın en önemli güvenlik uzmanlarından biri olan Ray Breslin, işinde son derece tanınan bir güvenlik tasarımcısıdır. Kendi tasarlayıp inşa ettiği üst düzey korumalı hapishanenin konuklarından biri ise kendisi olur. Kendi tasarladığı hapishanede şimdilerde mahkum olarak yer alan Ray, yüksek güvenlik engellerini bir bir aşarak firar etmeyi planlamaktadır. Bu yolda hapishanenin en saygı duyulan mahkumlarından olan gizemli Emil ile anlaşır. Emil'in tek derdi arkadaşlarına zarar gelmemesi, hapishane şartlarının mümkün mertebe insancıl olmasıdır. Ancak Ray'in planları bambaşkadır...

Filmi Ekleyen Hanryvolt
Popüler Yorumlar
ELT (Fenomen) | 01 Aralık 2013, 14:56

Her zaman bir B planı olmalıdır... İki kült oyuncunun başrollerde olduğu bir yapım, konusuna baktığımızda aşırı detaylar ve birbirine bağlı gelişen olaylar yok, mütevazı bir konusu var filmin, izlerken de yine aynı mütevazılıkta izlenilmesi gerektiğini düşünüyorum fakat bu ikilinin olduğu bir yapımda beklenti konusunda alçak gönüllülük göstermek biz izleyiciler olarak zor olsa gerek, doğal olarakta beklentileri düşürmek imkansız...Ray karakterimiz (Stallone ) hapishane güvenlik uzmanımız, kendi tasarladığı bir çok üst düzey güvenlikli hapishaneler inşa etmiş biri, en nihayetinde tuzağa düşürülerek kendi tasarladığı hapisanelerin birine düşüyor...Öncelikle hızlı bir senaryosu var filmin ilk 15 dakikası, kaçış gösterisinin gelişimi ve arka plan süreci hızlı bir şekilde aktarılmış, açılış için güzel bir başlangıç yapmış filmimiz...Gelişim süreci, Ray ın tuzağa düşürülerek tekrar başka bir hapishaneye düşmesi, orda Emil (Arnold) karakteri ile tanışması, hapishane ortamına alışma süreci vs... konunun ele alınması ve aktarılması bakımından biraz daha durağan geçmiş.Fakat son 25 - 30 dakikası beklenen aksiyonu verdi diyebilirim, sonlara doğru sert çatışma ve helikopter sahneleri ile izleyicinin beklediği aksiyonu biraz da olsa temin etti diyebilirim.Sonunda ufak bir ters köşe yapıyor filmimiz, fakat arka plan konusu pek fazla göz önünde olmayan bir yapım olduğu için bu detay izleyiciye çok bir keyif vermiyor açıkcası... Arnold tan yine bir ağır makineli showu izledik sonlara doğru... Sonuç olarak konusundan sapmayan, akıcı bir senaryoya sahip bir yapım, askiyon olarak abartıya kaçmasa da, izleyiciyi tatmin etme açısından başarılı olmuş bir yapım, bu ikiliyi bir izleyin derim bence, pişman olmazsınız...

0
+13
Ygithan (Figuran) | 15 Ocak 2014, 13:48

Flim seneryo olarak çok başarılıydı o hoşuma gitti mekan olarak hapishanenin farklı yerde oluşu bir artıydı.Oyyunculara zaten değinmeye gerek yok.Sürükleyici ve zaman çok cabuk geciyor sıkılmadan izleyebilirsiniz.

0
+9
Tüm yorumlar (413)
HuysuzIhtiyar (Figuran) | 23 Nisan 2014, 18:12

Arnold ve Sylvester için izlenebilecek bir film. Kurgu ve senorya ile tam anlamıyla izlenmesi gereken bir filme dönmüş.

Cevap Yaz
0
0
volkan2787 (Amatör) | 22 Nisan 2014, 03:53

Senaryo, kurgu, oyunculuk, akıl oyunları, işleyiş kanımca harikaydı.. Filmdeki gidişat ve olayların birbirini izleme şekli çok başarılıydı. Bazı yorumlarda bu adamların (Stallone ve SivastaNeGezer:) işi bitmiş denilmiş ancak ben tam tersini düşünüyorum. Yaş yetmiş iş bitmemiş! 108,5

Cevap Yaz
0
0
fashionmovies (Amatör) | 20 Nisan 2014, 14:52

çoook iyidi gerçekten akıl dolu bir filmdii ben çok sevdimm kalitelimide evet iyiydii

Cevap Yaz
0
0
Christian99 (Figuran) | 19 Nisan 2014, 15:03

Ray Breslin (Sylvester Stallone), CEE Güvenlik şirketinin ortaklarından biridir. Fedaral Büro tarafından ülkedeki bütün maksimum güvenlikli cezaevlerinin güvenliğini kontrol etmek için tutulmuştur. Yedi yıl boyunca yüzde yüz güvenli ve firar edilemez denilen 14 cezaevinden firar etmiştir. Breslin’ın bu başarısı Merkezi Haber Alma Teşkilatı tarafından fark edilir ve kendisine yeni bir görev verilir. Hiçbir ülkenin uğraşmak istemediği düzeyde güçlü ve belalı suçluların bulunduğu, özel olarak finanse edilen, kendi içerisinde kanunları olan ve de yasal hiçbir düzenin işlemediği bir cezaevini kontrol etmesi istenmektedir. Ekibi tarafından destek bulmasa da Breslin teklifi kabul eder. Bilmediği şey ise bunun bir tuzak olduğu ve birilerinin onun oradan çıkmasını istemediğidir.
Özel bir ekip tarafından kaçırılıp etkisiz hale getirilen ve kendisinin yıllardır üzerinde çalıştığı ve bulduğu bütün hataların geçerli olmadığı bir cezaevinde kendini bulur. Breslin özel tasarımlarından ilham alınarak inşa edilen, cezaevinden nasıl çıkacağını bulmak zorundadır. Tam bu sırada karşısına cezaevindeki herkes tarafından saygı duyulan, Emil Rottmayer (Arnold Schwarzenegger) çıkar. Şimdi bu ikili cezaevinden kaçmak için bir plan yapmalı ve uygulamaya koymalıdırlar.
Yıllara meydan okuyan bu ikilinin karşısına ise Müdür Willard Hobbes (Jims Caviezel) çıkmaktadır. İkilinin hapishanede kalması için oldukça yüksek meblağlar alan müdür, onların buradan çıkmasına müsaade etmeyeceği bir gerçektir.
Konu bildik bir hikaye; ama işlenişi öyle değil, zeka unsurlarının yanında her iki oyuncunun da yaşları göz önüne alınarak yüksek bir aksiyonu olmayan bir yapım. Hapishane içerisinde geçen planlamalar ve bunların uygulamaya geçilmesi kısımları benim en çok beğendiğim noktalardır. Filmi izlerken aklıma Tango ve Cash geldi, hey gidi günler.
Öncelikle biz yaşlanmadık dimdik ayaktayız diyen bu iki duayeni ayakta alkışlamak istiyorum. Bu iki dev ismi yan yana görmekten oldukça da memnun kaldığımı belirtmeliyim. Yaşıtları evlerinde battaniyeye sarılıp televizyon karşısında otururken onlar hala sahada ve hala çevikler. Kendilerine teşekkür ediyorum.
Konusu ve de işlenmesi bakımından oldukça başarılı bir yapım olan Escape Plan, bizi ters yatıran sonu ile kendisini alkışlatırken, arada kullandığı ufak tefek efektleri de ne gerek vardı dedirtiyor.

Cevap Yaz
0
0
BuseY. (Figuran) | 15 Nisan 2014, 22:11

Filmi izlerken zamanın nasıl geçtiğini anlamadım bile. Oyunculuklar ve kurgu gerçekten çok iyiydi.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz