Kara Yılan İnliyor

Black Snake Moan

Bütün Fragmanlar ►
Kara Yılan İnliyor (2007) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
6.9
/ 10
226 oy

27 Temmuz 2007

2007 - ABD

DramMüzikalRomantik

116 Dak.PT116M

Craig Brewer

143 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Lazarus’un blues çaldığı günler geride kalmıştır. Hayatının kadınını bulduğuna inanarak evlenmiş, blues şarkıları söylemeyi bırakmıştır. Karısı tarafından aldatılıp evliliği paramparça olunca, sadece hayallerini kaybetmez, ihanetin getirdiği aşağılanmada ruhunun da kaybolduğunu hisseder. Aradığı huzuru yeniden eski dostu gitarında ve blues şarkılarında bulmaya çalışır. Ta ki karşısına Rae çıkıncaya kadar.

Popüler Yorumlar
Larnacoeur (Fenomen) | 13 Eylül 2012, 05:03

Sinema severlerin belli kısımlarına hitap etmesede bu filmin derin ve kışkırtıcı film olduğu inkar edilemez... Filmin başından sonuna kadar Samuel L. Jacksson ve Christina Ricci karakterlerini izlerken etki altında kaldım... Özellikle Ricci'nin canlandırdığı Rae karakteri.. Bir oyunca ancak bu kadar hissederek ve yaşayarak oynar karakterini.. Çok derin ve çok inandırıcı.. Kesinlikle izlenmeye görülmeye değer.. Birine aşıksanız onun ne ve nasıl olduğunun önemi olmaz.. Bilirsinizki aşk ve sevgi bütün kusurları örter.. Ve bu yolda seven ve aşık insan yapamayacağı şeyleri yapar, bu uğurda aşk adama herşey yaptırır, filmde gördüğümüz gibi.. Bazende sıradışı yöntemlerle hayat hakkında iyi dersler vermeye çalışırsınız.. İzleyicinin bakış açısına göre değişebilecek psikolojik içerikte mevcut filmimizde.. Müziklerede bir parantez açmak gerekir.. Filmin ağır ilerlediği bölümlerde o anın durgun ve kasvetli havasını dağıtma adına atmosfere yakışacak ve uyuşucak hoş müzik tınısıyla yada söylenen şarkılarıyla filmi daha rahat izlenmesini sağlıyor.. Neden aşk acıdır gerçeğini anlatan kalite filmlerden bir tanesidir.. Ne kadar ilginç, tuhaf, katı ve sıradışı gibi görünsede hayal gücünüzü tetikleyen bu hikaye kesinlikle en az bir kez izlemeye değer.. Karakter, oyuncu, mekan ve müzik seçimleriyle de iyi, değişik, alışılmadık bir aşk ve arkadaşlık hikayesi.. İyi seyirler..

0
+14
Tüm yorumlar (82)
krez (Profesyonel) | 16 Şubat 2014, 23:24

filmi ilk başlarken bir şeye benzemiyor ama sonradan konusunun harika olduğunu görüyorsunuz günümüz kızlarını güzel anlatmış onlara da birer zincir gerekli :)

Cevap Yaz
0
0
Bernakilic (Amatör) | 23 Ocak 2014, 11:32

Raslantı sonucu izlemeye başladım ve hiç pişman değilim.Harika bir filmdi

Cevap Yaz
0
0
seckin_geyik_5 (Amatör) | 09 Ekim 2013, 23:46

Filmin başında oldukça kaptırmıştım, blues parçalarda hoş bir hava katmış. Ancak ne yazık ki filmin içinin yeterince doldurulamamış ve sonlarında iyice sukoyvermiş olduğunu görmek üzücüydü, ilk yarısı için bile izleyebilirsiniz. Sanırım filmini izleyen yönetmende çuvalladığını anlıyordur ama senaryoyu değiştiremeyeceğinden ve muhtemelen bütçesi tükendiğinden, 2. yarıyı yeniden yapamıyor diyeyim ve çekileyim.

Cevap Yaz
0
1
IODesigned (Profesyonel) | 19 Eylül 2013, 01:31

Blues eşliğinde ilginç bir hikaye... Film çok iyi olmamasına rağmen hikayesi,müzikleri ve pektabiki Samuel L. Jackson sayesinde izlenebilir düzeyde. Farklı bir hikaye izlemek isteyenler için biçilmiş bir kaftan ancak fazla beklentiye girilmemesi gerekli. Ayrıca ' Blues ' gerçekten harika bir müzik türü. :)

Cevap Yaz
0
0
sehrinazizi (Profesyonel) | 07 Ağustos 2013, 09:41

film müziği dışında pek bişey kalmadı aklımda...

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz