Kovboylar ve Uzaylılar

Cowboys And Aliens

Bütün Fragmanlar ►
Kovboylar ve Uzaylılar (2011) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.2
/ 10
830 oy

16 Eylül 2011

2011 - ABD

Bilim KurguAksiyonGerilim

119 Dak.PT119M

Jon Favreau

Roberto Orci Alex Kurtzman

655 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

 Yıl: 1873. Yer: Arizona Bölgesi. Geçmişine dair hafızasında hiçbir anı olmayan bir yabancı (Craig), yanlışlıkla Absolution adlı ıssız bir kasabaya düşer. Geçmişiyle ilgili tek ipucu bileğindeki zincirdir. Absolution kasabasıyla ilgili fark ettiği şey ise şudur: Bu kasabanın sakinleri yabancıları pek hoş karşılamaz ve demir yumruk Albay Dolarhyde (Ford) aksini emretmediği takdirde sokakta tek bir hareket bile yapamazlar. Bu kasaba korku içinde yaşayan bir kasabadır.
 
Fakat Absolution, gökyüzünden gelen haydutların saldırılarıyla esas korkunun ne olduğunu deneyimleyecektir. Nefes kesen bir hızla ve gözleri kör edici bir ışıkla yeri göğü inleterek çaresiz insanları teker teker kaçıran bu canavarlar kasaba sakinlerinin şimdiye dek gördükleri her şeye meydan okurlar.
 
Şimdiyse önceden kabul etmedikleri ‘yabancı’ kurtuluş için tek umutlarıdır. Yavaş yavaş kim olduğunu ve nereden geldiğini hatırlamaya başlayan bu silahlı soyguncu, kasaba sakinlerine uzaylı güçlere karşı koyabilme şansı verecek olan bir sırra sahip olduğunun farkına varır. Bu yabacı, anlaşılması zor gezgin Ella’nın (Olivia Wilde) yardımıyla eski düşmanları kasabalı Dolarhyde ve adamları, kanun kaçakları ve Apaçi savaşçılarından oluşan bir takım kurar. Ortak bir düşmana karşı bir araya gelen bu takım yaşamaya devam etmek için destansı bir mücadeleye girişir.
 

Devamı
Gizle
Filmi Ekleyen EstebanPablo
Popüler Yorumlar
hitman23 (Figuran) | 18 Ekim 2010, 13:31

Güzel bir yorum olmuş :))

0
+10
whiteangell (Amatör) | 17 Eylül 2011, 16:04

Bilimkurgu filmlerinden hoşlananlar için güzel bir film bence :) 6.5/10

0
+7
Tüm yorumlar (483)
VFV (Star) | 17 Mart 2014, 11:32

Kovboylar ve uzaylılar. O western türünün bilimkurguyla harmanlanmış hali. İlkel silahları olan kovboylar ın uzaylılarla olan kapışması gerçekten ilginç bir düşünce. Filme baktığımız zaman western havası çok iyi yansıtılmış kostüm ve dekorlar çok iyi hatta efectler de iyiydi derken bazı bölümlerde efectif acıdan filmin zayıf kaldıgını düşünüyorum. Halbuki Dev bütçeli bir filmin bu şekilde sırıtmaya hakkı yok diye düşünüyorum. Buna rağmen konusunun ilgi çekici olması ve iyi yönetimiyle sonuna kadar kendisini izleten bir yapım.

Filmi teknik kadro açısından degerlendirecek olursak Yönetmeni İron Man filmlerinin yönetmeni. Ayrıca yapımcı kadrosunda Steven spielberg gibi bir isim var. Senaristler de transformers, star trek gibi filmlerin senaristleri bu bakımdan bu film için seçilmiş en iyi kadro oldugunu düşünüyorum. Oyuncu kadrosunda ki isimlerde mükemmel. O yüzden abartılı eleştirileri yersiz buluyorum.

10/ 7.5

Cevap Yaz
0
0
yilmazbahadir (Amatör) | 13 Mart 2014, 13:22

çabuk başladı çabucak bitti.filmden bi şey anlamadım.

Cevap Yaz
0
0
Earnest99 (Amatör) | 12 Mart 2014, 19:59

Filmi çok sevmedim. Biraz basit gibiydi. İzlenmese de olur heralde.

Cevap Yaz
0
0
mestame (Figuran) | 28 Şubat 2014, 03:15

kovboy ve gelsin bakalım uzaylılar.uzaylılar geldi ama altın aramaya mı peki neden altın az bulunuyor tamam ama neden uzaylılar da altın toplasın...şundan eminim ki insanlar kadar altını kimse sevemez ha bir de 30-40 lı yaşlardaki ev hanımlarını yada yeni evlenecek kızları saymazsak...senaryo zayıf....isim ağır....oyuncular iyi fakat bundan fazlası da değil....

Cevap Yaz
0
1
gunahkarsupheci (Profesyonel) | 27 Şubat 2014, 18:46

İsminden, sözünden beklenileni vermeyip basit kalmış. Daniel Craig'in kovboyluğundan başka izlenilecek bi tarafı yok. Kurgu iyi ama hayata iyi geçirilememiş açıkçası.

Cevap Yaz
0
1
Görüşleriniz