Yaşayan Ölülerin Gecesi

Night Of The Living Dead

Bütün Fragmanlar ►
Yaşayan Ölülerin Gecesi (1968) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.1
/ 10
121 oy

1968 - ABD

GerilimGizemKorku

96 Dak.PT96M

George A. Romero John A. Russo

100 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Yaşayan Ölüler Gecesi insan eti yiyen zombilerin saldırısından kaçabilmek için panikiçinde ıssız bir çiftlik evine saklanmak zorunda kalan bir grup insanın öyküsünü anlatır.Evin sahipleri çoktan zombiler tarafından katledilmiştir. Radyo ve televizyondanzombilerin uzaydan gelen radyasyonun etkisiyle saldırıya geçtiklerini öğrenirler. Amaiçinde bulundukları bu tuzaktan bir çıkış yolu var mıdır?George A. Romero’nun henüz 28 yaşındayken çok kısıtlı bir bütçeyle çektiği YaşayanÖlüler Gecesi tüm dünyada olay yaratan ve korku filmleri tarzına yepyeni bir boyutgetiren bir filmdir. Neredeyse gösterime girer girmez korku sinemasının kült filmlerindenbiri haline gelmiştir.

Devamı
Gizle
Filmi Ekleyen Fidell
Popüler Yorumlar
barbarosy (Figuran) | 13 Şubat 2014, 23:11

hani derler ya "kimse yok iken o vardı" diye işte bu filmde öyle...

0
+4
Tüm yorumlar (54)
buseee26 (Amatör) | 01 Mart 2014, 21:06

Çok eski nostaji bir film yıl 1968 ya şaka gibi kötü yorumlar haketmez kesinlikle çok iyi film zamanına göre kimin aklına gelir zombiler ya bu romero ne harika yönetmen korku ustası adam herkesin izlemesi gerek çok küçükk bütçe ile film yapmış adam senarist yapımcı hepsi filmde yer almış ve o dönemli renkli filmler mevcut yoğun olduğu dönemler peki bu film neden siyah beyaz ? cevap çok basit parasızlıktan kaynaklanıyor yapım yılı için bile izlenir

Cevap Yaz
0
0
Warez (Amatör) | 21 Şubat 2014, 10:37

George Romero işte. Harika bir yönetmenin harika bir kült eseri. Film her ne kadar zombi filmi olsa da, bir kaç ayrıntı var içinde. Kendisini beğenmemin birinci sebebi budur. George Romero'nun önünde saygı ile eğiliyorum. Korku Üstadlarından biri. Kendisi iyi bir yönetmen ve bu filmi nostalji yapmak için izlemelisiniz.


10/10

Bol Sinemalı Günler...

Cevap Yaz
0
0
barbarosy (Figuran) | 13 Şubat 2014, 23:11

hani derler ya "kimse yok iken o vardı" diye işte bu filmde öyle...

Cevap Yaz
0
4
ShadyLady (Figuran) | 03 Şubat 2014, 01:38

Film kapağında ki kız Kesha ya ne kadar benziyor :)

Cevap Yaz
0
0
mestame (Figuran) | 23 Aralık 2013, 00:10

buna benzer filmlerden tamamen farklı bir film ve diğerlerine oranla daha gerçekçi.öyleki bir sabah uyanıp böyle bir virüs gerçekten de yayılabilir.senaryo çok orjinal ve mantıklı...Oldukça kısıtlı bir bütçe ile çekilen filmin başarısı onca çok bütçeli filmlere oranla daha güzel.genç kuşak için en kötüsü de bu filmi siyah beyaz mantığına dayandırıp izlememeri olacak.size tavsiyen bu türü başlatan bu efsane filmi izleyin.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz