Ateşin Düştüğü Yer

Ateşin Düştüğü Yer (2012) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
6.7
/ 10
95 oy

04 Mayıs 2012

AileDramPsikolojik

105 Dak.PT105M

İsmail Güneş

52 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

“Ateşin Düştüğü Yer” bir yol hikâyesidir. Beklenmeyen bir şekilde rahatsızlanan 16 yaşındaki kız çocuğu Ayşe acilen ameliyata alınır. Aile bu ameliyatı gerçekleştirmek için büyük bir dayanışma sergiler. Ameliyat sırasında kızın üç buçuk aylık hamile olduğu anlaşılır. “Yaşatmak” için büyük mücadele vermiş olan aile bu defa “öldürmek” için mücadeleye girişir. Öldürme işini üstlenen baba Osman ve kızı Ayşe birlikte yolculuğa çıkarlar. Osman yol boyunca kızını zehirlemek için çaba gösterirken kız öldürüleceğini bilmemektedir. Baba ve kızın bu yolculuğu ikisi için de birbirlerini yeniden tanıma yeniden sevme ve pişmanlık duygusu üzerine devam eder.

Devamı
Gizle
Filmi Ekleyen jaki
Popüler Yorumlar
cinemahunter (Figuran) | 27 Eylül 2012, 12:54

1453

2
+6
allah'ineseri (Amatör) | 04 Mayıs 2012, 15:19

harika bir film olmuş.yönetmeni ve oyuncuları tebrik ederim.ağlamamak için zaman zaman odağımı filmden çektim.ama nafile sonunda höykürdüm resmen.sinemada tek başımaydım neyseki (benim için iyi ama sinema için yazık).baba olduğum için de çok etkilendim tabi.özellikle babaların izlemesini tavsiye ederim.ha bu arada gakkoşlar da izlesin:)

0
+4
Tüm yorumlar (49)
orkuncagatayli (Dublör) | 17 Temmuz 2013, 10:47

ya iyi tamam güzel işlenmiş falan da konu çok klasik...ve maalesef 1400 sene evvel arapların yüz karası olan bu adet 2013 yılında hala ülkemizin bir acı gerçeği...

Cevap Yaz
0
0
erdincb (Dublör) | 09 Mayıs 2013, 23:33

Yaşadığımız ülkede insan hayatından daha önemli kavramlar var maalesef. Film bunlardan birini konu alıyor ama ülkece yerinde sayıyoruz.

Cevap Yaz
0
2
ufukcelik13 (Dublör) | 21 Mart 2013, 13:20

Sorun burada, ilk başta işte. Kızın hamile olması mı önemli yoksa hayatının tehlikede olması mı ? Film içinde gariplik,handikaplar var o kadar çok ki. Ama farkındalık yaratmak açısından bunlar güzel işler. Ki böyle oluşur farkındalık gün gelecek böyle olaylara ileri ki nesiller çok uzak kalacaklar. Farkındalıkta işte filmlerle,kitaplarla,protestolarla,devlet yardımıyla,bilgilendirmeyle,eğitimle oluşacak. O yüzden böyle filmleri,projeleri çok eleştirmemek gerekir :)

Cevap Yaz
0
1
StyleS (Profesyonel) | 23 Şubat 2013, 01:33

Çok doğal bir film kesinlikle tavsiye ediyorum .7.5/10

Oyunculuklar harika , müthiş bir şive çalışması ve çok doğal bir oyucuculuk var
Film Oscar da bizi temsil edecek kadar başarılı ve Anadolu kokuyor . Bu yüzden saygıyı hak ediyor ve bu yüzden izlenmeli.

HOLLYWOOD YAPIMI GÜZEL KIZLARIN VE YAKIŞIKLI ERKEKLERİN KOŞTURDUĞU FİLMLERİ BEĞENEN SAFLAR BU TÜR DEĞERLİ FİLMLERDEN HABERLERİ YOKTUR.

Cevap Yaz
0
3
johnnycash (Figuran) | 19 Şubat 2013, 00:27

''oscar''a aday olmuşsa,diğer töre konulu filmlerden vardır bir farkı'' diyerek izlemeye başladım ama ben pek de bir fark göremedim.töre töredir işte bu kadar basit...sanat da soksan,başka taraftan da anlatsan,hepsi aynı kapıya çıkar...senaryoda yığınla kopukluk olduğunu düşünüyorum.karakterlerin hiç geçişleri yok.hamileliğin öğrenildiği anla yolda geçen süre o kadar bağıntısız ki...gayrimeşru çocuk birdenbire unutuluyor sanki...kızın, babasının yüzüne bakmaya cesaretinin bile olmaması gerek .ama ''baba,şunu yapalım,baba öyle olsun'' falan durmadan bir laflar...adam o kadar sinirliyken,hemen yelkenler fora...evlat sevgisi üstün geldi mesajı vs. vs. parmağına bir bez bağlıyor kızı durmadan.adam, kızının gözlerine bakıyor ''ben sana nasıl kıyacağım?'' diye..ve klişeler silsilesi, hep tekrar tekrar...ya da gereksiz ayrıntılar.bir turist var.arabaya inip inip biniyor.niye vardı böyle bir karakter?ana olayla ne ilgisi vardı?finalde bir kesişim noktası bekledim,bekledm ama fosss...kızın intihar etmesi,sevdiği öldü diye miydi? babasının kazma küreğini gördü diye miydi?veya ne?...tamamen geçiştirilmiş...oscar falan da alamayız biz böyle.onca iyi yönetmen ve film varken,giderler yok dondurmam gaymak'ı seçerler,yok ateşin düştüğü yer'i.töreden utanacağımıza tüm dünyaya ilan etmeye devam edelim biz...!!!

Cevap Yaz
0
1
Görüşleriniz