G.I. Joe: Kobra'nın Yükselişi

G.I. Joe: The Rise of Cobra

Bütün Fragmanlar ►
G.I. Joe: Kobra'nın Yükselişi (2009) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.6
/ 10
2215 oy

07 Ağustos 2009

Bilim KurguAksiyonMacera

118 Dak.PT118M

Ron Yuan

Stuart Beattie David Elliot

2326 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Bir önceki ortak çalışmaları transformers ile dünya çapında büyük bir gişe başarısı sağlayan Paramount Pictures ve Hasbro, yine olağan üstü bir macera-aksiyon filminde bir araya geldi.G.I. JOE ekibi, Mısır çöllerinden, kutup buzullarının altındaki sulara varana kadar her yerde en gelişmiş casusluk ve askeri ekipmanları kullanarak, yozlaşmış silah satıcısı Destro ile, gizemli Cobra örgütünün dünyayı kaosa sürüklemesine engel olmaya çalışıyor.

Film İle Aynı Seride Bulunan Filmler

Filmi Ekleyen Doancrula
Popüler Yorumlar
VFV (Star) | 28 Aralık 2012, 12:08

Teknolojiden bir hayli yararlanılmış filmin aksiyon sahnelerinin fazlasıyla bilgisayar destekli oldugu belli oluyordu. Filmde oluşturulan mekanlar sanki bir bilgisayar oyunundan çıkmış gibiydi. Çoğu aksiyon sahnesini begendim filmin tempousu hiç düşmüyor ama bu bazen insanı sıkabiliyor.Filme duygu katalım diye bir aşk hikayesi yerleştirilmiş fakat olmamış. Filmde ilginç derecede komik mantık hataları da var.Mesela adamın elindeki silahla oldugu yerden Eyfel kulesini vurabilecekken o bir binanın bilmem kaçıncı katına çıkıp oradan vurmayı planlıyor ve burada gereksiz bir kovalama sahnesi mevcut.Bunun gibi çeşitli mantık hataları da var. Filme bir hayli para harcanmış belikli henüz gişe hasılatlarına bakmadım ama devamı geleceğine göre gişede başarılı da olmuş. Film belkiklişe ama günümüz aksiyon tutkunlarını fazlasıyla doyuracaktır. Mumyanın yönetmeni Mumyada gösterdiği hassasiyeti bu filme gösterememiş yinede.Mumya gibi sıra dışı bir konuya sahip bir film bile daha gerçekçi sahnelere sahipti. Oyuncu kadrosu çok iyi.Biraz bahsetmek gerekirse Mumyadaki başkahramanımız Brendan Fraser çok fazla rol almamış.Aynı durum Çok sevdiğim Josep Gordon içinde geçerli.Liseli Polisler filminde çok sevdiğim Channing Tatum yine çok iyiydi. Sienna Miller ise bana göre filmdeki en dikkat çeken karakterdi. Dennis Quaid de cabası. 10/ 7.0

0
+26
BicapsFilm (Profesyonel) | 05 Ağustos 2013, 18:59

ümüyle Amerikan milliyetçiliğinin pompalanmasını sağlamak için üretildiğine dair hiçbir kuşkumuz olmayan "G.I. Joe" oyuncakları, 1960'lardan bu yana Amerikan ordusunun neferlerini çocuklara 'sevdirme' işlevi üstlenirken bir fenomene dönüşmeyi de bildiler haliyle. Hollywood yapımcılarına kaçırılmayacak bir fırsat sunan bu 'çocuk oyuncağı', sinema teknolojisinin gelişimine paralel olarak hızlanan çizgi roman uyarlamaları arasına 'oyuncak uyarlaması' kimliğiyle sızmayı başardı sonunda. Daha önce çizgi dizi olarak sevenlerine ulaşan oyuncak kahramanlar, militarizmin günümüzde ulaştığı noktayı işaret etmesiyle dikkat çekici olmayı başarıyorlar. "G.I. Joe: Kobra'nın Yükselişi" hakkında söyleneceklerin sınırını sinemasal verilerle belirlemek mümkün değil ne yazık ki. Sinemanın bu olmadığını, bunun bambaşka bir 'şey' olarak beyazperdeyi işgal ettiğini görmek gerek diye düşünüyoruz. Büyük olasılıkla sadece Türkiye'de yaklaşık yarım milyona varacak bir seyirci topluluğunun bu filmi izleyeceğini de düşünürsek, insanlığın geleceğine dair umutlu olmanın da pek bir anlamı yok doğrusu!

0
+7
Tüm yorumlar (1184)
umuthersey (Amatör) | 23 Nisan 2014, 00:38

Yine ABD dünyayı kurtardı ve yine kahraman oldu. Aslında filmi Lee Byung Hun için izledim ve ondan yana bir hayal kırıklığı da yaşamadım. Ama filmde teknoloji çok fazla yararlanmışlar ve resmen animasyon izliyor gibi hissettim. Bu kadar mükemmel olup her yeri son saniyede de olsa kurtarmak artık klişeleşti. Bu etkileyici bir biçimde yapılmadığında fazlasıyla eğreti duruyor ki filmin durumu da bu yönde. Ayrıca yapılan esprilerin de zoraki oluğu hissediliyor. Ama uçan, zıplayan ve bir Hummer kadar hızlı olabilen askerlerin hakkını vermek lazım :) İkinci filmde Lee Byung Hun'un nasıl geri döneceğini merak ettim açıkçası. Fena değildi kısaca biraz sıradandı.

Cevap Yaz
0
0
CONVAYNE (Artist) | 19 Mart 2014, 14:58

G.I. Joe animasyonları tadında bir film olmuş; ne iyi ne kötü tam ortada. Eğer aksiyon ve bilgisayar efektleri seviyorsanız bayılacağınız bir yapım özellikle Crysis oyunu benzeri kostüm ve bu kostümün kullanıldığı şehir kapışması çok çok iyiydi. Sonlara doğru klişe bombardımanına tutması haricinde sevmediğim bir yanı olmadı.

Cevap Yaz
0
0
Passenger0 (Figuran) | 12 Mart 2014, 20:11

Brendan Freaser için izledim. Cidden çok sürükleyici bi filmdi.

Cevap Yaz
0
0
Dapoet (Artist) | 09 Şubat 2014, 06:17

Çok güzel değildi kötü değildi fena değildi bence kısaca..

Cevap Yaz
0
0
Floral (Dublör) | 29 Ocak 2014, 01:54

aksiyonuyla, teknolojisiyle, senaryosunun orijinalliğiyle, gizemiyle, bilimiyle mükemmel bir görsel şölen ve bana bu şöleni önerdiği için Unknownplayer'a teşekkürü borç bilirim :) önyargılarınızı atın artık ve tadını çıkarın şu filmin

Cevap Yaz
-1
+1
Görüşleriniz