Göçebe

The Host

Bütün Fragmanlar ►
Göçebe (2013) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.4
/ 10
989 oy

29 Mart 2013

2013 - ABD

Bilim KurguKorku

125 Dak.PT125M

 -

1100 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Dünyamız görünmeyen bir düşman tarafından istila edilmişti. İnsanların bedenleri, bu istilacılar için sahiplik yaparken bedenler bir değişikliğe uğramamış gibi görünse de, zihinleri ele geçiriliyordu. Neredeyse herkes teslim olmuştu.
 
Geriye kalan vahşi birkaç insandan biri olan Melanie, yakalandığı zaman sonunun geldiğine inanır. Göçebe, Melanie'nin bedenini alan ruh, yetkililer tarafından bir insan bedeninin içinde yaşarken karşılaşabileceği zorluklar hakkında uyarılmıştır: Baskın duygular, hislerin yoğunluğu, çok canlı olabilen anılar Ama Göçebe'nin beklemediği bir zorluk vardır: Bedeninin önceki sakini zihninden vazgeçmeyi reddeder.
 
Göçebe, Melanie'nin düşüncelerinin derinlerine inerek geri kalan insanların nerde olduğunu öğrenmeye çalışır. Ama Melanie'nin zihninde tek görebildiği, sevdiği adamın, hâlâ saklanan bir insan olan Jared'ın hayalidir. Bedeninin arzularına direnemeyen Göçebe, yakalamak zorunda olduğu bu adama karşı özlem duymaya başlar. Dış güçler, Göçebe ve Melanie'yi, aslında istemeseler de, ortak bir hedefte birleştirir ve birlikte sevdikleri adamı bulmak için tehlikeli ve sonu belli olmayan bir macera için yola koyulurlar..

Devamı
Gizle
Filmi Ekleyen wbhypnose
Popüler Yorumlar
TwocheeWinchester (Profesyonel) | 02 Nisan 2010, 14:13

bu kitabın filmi çekilecegini ögrendiğimde acayıp sevinmiştiim :)) kitap harıkaydı filmide oyle olur inşş :)) bazı sitelerde Jensen Ackles Başrolde olcagını söylüyorr inanmak istiyorum :)) eğer jensen oynarsa müthişş olurrr

10
+19
mertercan (Artist) | 25 Kasım 2013, 15:32

"BAZEN FEDAKARLIK ETMEK ZORUNDAYIZ." Stephenie Meyer Twilight'ı yazdı ve hayatı değişti sadece o değil sinema filmleri de değişti bir bakıma. bir vampirle insanın aşk hikayesinin anlatıldığı eser gelmiş geçmiş en büyük sükselerden birini yaptı. çoğu insan Twilight'ı sevmese de başarısını kimse eleştirmemeli. nolursa olsun. Meyer'ın 2009'da yazdığı The Host kitabı da çok sevildi. ben okumadım ama mağazalarda, marketlerde en çok satanlar bölümünde görüyordum hep. Twilight serisi bitince The Host'un filmi yapıldı. filmi inanılmaz merak ediyordum ve sonunda izledim. dünya dışı varlıkların bilinmeyen bir nedenle insanları ele geçirdiği bu hikayede insan ırkının büyük bir kısma ele geçirilmiştir. kalan insanların da saklanmaktan başka çareleri yoktur. film kesinlikle beklentilerimin kat kat üstünde çıktı. o kadar ince duygular anlatılmış ki.. bir bedenin içindesin, onu ele geçiremedin, sürekli seninle iletişim halinde o başka birine aşık sen de başka birine.. ara ara bu nasıl bir hikayedir dedim kendi kendime. Imagine Dragons'ın da Radioactive şarkısı filme çok yakışmış. özellikle sonu tam da istediğim şekilde bitti. mutlaka izlemelisiniz. Yuvanı nerede bulacağın hiç belli olmuyor. 7.3

0
+17
Tüm yorumlar (770)
Q7CAN (Profesyonel) | 22 Nisan 2014, 23:57

Çok beğendim son zamanlarda izlediğim en iyi filmdi.

Cevap Yaz
0
1
burcu_ozbayrak (Amatör) | 22 Nisan 2014, 15:11

Uzayli filmleri icinde konu itibariyle ayrilan bir film.daha psikolojik yanini islemisler filmde.ayni zamanda romantik bir film olmasiyla kadin izleyiciyi yakaliyor:)

Cevap Yaz
0
0
MehmetEOquz (Figuran) | 13 Nisan 2014, 23:38

Bazı sahnelerde biraz ağırdan alınsada her uyarlamada olduğu gibi kitapta ayrı bir güzellik var insan okuduğunda hayal ettiği farklı oluyor öyle olunca filmde de fazla bir tata bırakmıyor damakta fakat herşeye rağmen güzel olmuş ...

Cevap Yaz
0
0
denismmm (Profesyonel) | 12 Nisan 2014, 20:31

Güzel bir film. Ama bence çok da güzel değil. Çünkü film bana duygusuz geldi. Hem oyuncular hem de karakterler çok yüzeysel.. Güzel bir konuya sahip. Ama senaryo çok daha güzel olabilirdi..

Cevap Yaz
0
0
ByFantastik (Figuran) | 07 Nisan 2014, 03:13

Ön yargılı yaklaşmayın izleyin 7.2

Cevap Yaz
0
1
Görüşleriniz